Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/customer/www/mantontowing.com/public_html/wp-content/plugins/wpseo-local/src/presenters/geo/position-presenter.php on line 38

Zwracaj uwagę na takie uporczywe zachowania

Odczucie efektów wstrzyknięcia kortyzonu może zająć kilka dni; ulga w bólu w końcu przestanie działać, zwykle po kilku tygodniach.

Ulga w bólu w chorobie zwyrodnieniowej stawów: skutki uboczne zastrzyków kortyzonu

Chociaż zastrzyki z kortyzonu mogą zapewnić znaczną ulgę w bólu związanym z chorobą zwyrodnieniową stawów, nie są one pozbawione ryzyka. Poważniejsze potencjalne skutki uboczne zastrzyków kortyzonu obejmują:

Kortyzon "migotać" reakcja. Dzieje się tak u około 2 procent osób, które otrzymują zastrzyki z kortyzonu. Ta reakcja ma miejsce, gdy wstrzyknięte kortykosteroidy krystalizują się w stawie, powodując silny ból. Flary zwykle ustępują po 12 do 48 godzinach z oblodzeniem. Uszkodzenie tkanek miękkich. U niektórych osób otrzymujących zastrzyki z kortyzonu chrząstka mięknie, a ścięgna leczonego stawu osłabiają się, co może być trwałe. Ten efekt uboczny występuje zwykle, gdy ludzie otrzymują częste – cotygodniowe lub comiesięczne – zastrzyki kortyzonu. Wysoki poziom cukru we krwi. Jeśli masz cukrzycę, poziom cukru we krwi może znacznie wzrosnąć po otrzymaniu zastrzyku z kortyzonu. Osoby z cukrzycą powinny być uważnie monitorowane przez 24 do 48 godzin po otrzymaniu zastrzyku kortyzonu. Infekcja. Infekcja w miejscu wstrzyknięcia jest rzadkim, ale nadal poważnym potencjalnym skutkiem ubocznym zastrzyków kortyzonu. Twoje szanse na infekcję można zminimalizować, jeśli Twoja skóra zostanie odpowiednio wysterylizowana przed otrzymaniem zastrzyku. Hiperkortyzolizm. Ludzie, którzy są narażeni na wysoki poziom kortyzolu przez dłuższy czas, są narażeni na zwiększone ryzyko rozwoju stanu zwanego hiperkortyzolizmem lub zespołem Cushinga. Może to powodować otyłość górnej części ciała, okrągłą twarz, zwiększone siniaki, problemy z gojeniem, osłabienie kości, nadmierny wzrost włosów, nieregularne miesiączki u kobiet i problemy z płodnością u mężczyzn. Aby leczyć hiperkortyzolizm, będziesz musiał stopniowo zmniejszać stosowanie kortyzonu i dostosowywać dawkę w celu zmniejszenia skutków ubocznych.

Ulga w bólu w chorobie zwyrodnieniowej stawów: zalecany harmonogram wstrzyknięć

Ze względu na te zagrożenia zaleca się, aby ludzie nie otrzymywali zastrzyków kortyzonu więcej niż dwa do czterech razy w roku. I najlepiej zaplanuj zastrzyki w odstępie co najmniej trzech miesięcy.

Ponadto porozmawiaj z lekarzem o ryzyku otrzymania zastrzyków kortyzonu, jeśli:

Masz septyczne zapalenie stawów (infekcja w stawie) Masz infekcję skóry w miejscu, w którym otrzymałeś wcześniej zastrzyk, Masz reakcję alergiczną na poprzedni zastrzyk kortyzonu Stosuj leki rozrzedzające krew Doznałeś kontuzji — na przykład niedawny uraz głowy lub złamaną kość Jesteś sportowcem wyczynowym

Oczywiście zastrzyki z kortyzonu mogą zdziałać wiele dobrego, ale jeśli są przedawkowane, mogą spowodować poważne problemy. Dobrze jest zrozumieć zalety i wady tych ujęć przed otrzymaniem pierwszego.

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący bólu przewlekłego!

Najnowsze w chorobie zwyrodnieniowej stawów

Wiadomości o chorobie zwyrodnieniowej stawów: najważniejsze informacje z ACR2020

Dwa popularne leki, warfaryna i metotreksat, mogą być ważne dla niektórych osób z chorobą zwyrodnieniową stawów, sugerują wstępne badania przedstawione w American. . .

Autor: Becky Upham 6 listopada 2020 r.

Leki mogą zmniejszyć potrzebę wymiany stawów na chorobę zwyrodnieniową stawów

Wyniki badania wykazały o ponad 40 procent mniej dużych protez stawów po roku leczenia kanakinumabem, co sugeruje potencjalne nowe terapie OA. . .

Autor: Beth Levine 3 sierpnia 2020 r.

Wysiłkowe ćwiczenia są bezpieczne dla osób zagrożonych chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego

Wyniki sugerują, że 10 lat aktywności nie stwarzało dodatkowego ryzyka rozwoju problemu kolana znanego jako KOA.

Autor: Becky UphamMaj 8, 2020

U osób z cukrzycą ból związany z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego jest gorszy

Cukrzyca wiąże się z większym dyskomfortem niezależnie od wagi, wieku lub nasilenia radiografii.

Autor Becky UphamMarzec 16, 2020

Mądre zdrowie: wypróbowałem kąpiel parafinową ParaSpa Plus firmy HomeMedics na zapalenie stawów — i to naprawdę pomogło

Autor: Gigi Anders13 stycznia 2020

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów przechodzi metamorfozę dzięki nowym zaleceniom

American College of Rheumatology opublikował wstępne porady dotyczące leczenia zapalenia stawów. Wytyczne projektowe reflektory ćwiczą i różne. . .

Przez Don RaufListopad 15, 2019

Metotreksat spowalnia uszkodzenie stawów dłoni i stawów, wspomaga naprawę kości, sugeruje badanie

Lek nie zmniejszał dolegliwości bólowych rąk ani nie poprawiał funkcji.

By Beth LevineListopad 12, 2019

Steryd o niskiej dawce zmniejsza stan zapalny choroby zwyrodnieniowej stawów dłoni

Badanie sugeruje, że 6-tygodniowa terapia doustnym prednizolonem pomaga w bólu i funkcjonowaniu dłoni.

Autor: Beth Levine 9 listopada 2019 r.

Lekarze piszą więcej recept, oferują mniej diety, ćwiczeń i PT dla osób z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego

Wzrost liczby recept na leki sugeruje, że wielu lekarzy nie przestrzega wytycznych dotyczących leczenia choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego.

By Becky Upham Październik 11, 2019

Siarczan glukozaminy może pomóc złagodzić ból, poprawić funkcjonowanie w chorobie zwyrodnieniowej stawów dłoni

Suplementy glukozaminy plus konwencjonalna terapia choroby zwyrodnieniowej stawów rąk są lepsze niż sama terapia konwencjonalna, sugerują badania.

By Beth Levine 9 września 2019 r."

Jeśli masz depresję, istnieje duże prawdopodobieństwo, że również palisz. Badania wykazały, że depresja i palenie często idą w parze. Osoby z depresją nie tylko częściej palą, ale mogą też mieć trudności z rzuceniem palenia niż osoby, które nie mają depresji.

Naukowcy od dawna uznali, że istnieje związek między paleniem papierosów a depresją. Nadal nie jest do końca jasne, w jaki sposób są ze sobą powiązane palenie i depresja, ale kilka teorii może wyjaśnić ten związek:

Depresja prowadzi do palenia. Może się zdarzyć, że ludzie z depresją zaczną palić w nadziei, że poczują się lepiej i złagodzą objawy depresji. Palenie powoduje depresję. Ostatnie badania sugerują, że zwiększone ryzyko depresji jest jednym z wielu negatywnych skutków palenia, prawdopodobnie dlatego, że nikotyna uszkadza pewne ścieżki w mózgu, które regulują nastrój. W rezultacie nikotyna może wywoływać wahania nastroju. Działa błędne koło. Inne badania sugerują, że palenie powoduje, że ludzie stają się bardziej przygnębieni, a depresja sprawia, że ​​ludzie zaczynają palić – palenie i depresja mogą w rzeczywistości utrwalać się nawzajem. Mogą istnieć wspólne wyzwalacze genetyczne. Sugerowano również, że pewne predyspozycje genetyczne mogą u niektórych osób zwiększać zarówno ryzyko palenia, jak i depresji.

Bierne palenie i depresja

Ludzie, którzy nie palą, ale spędzają dużo czasu z ludźmi, którzy palą, są bardziej narażeni na śmierć i choroby związane z paleniem. Jest to ważne, ponieważ tak wiele osób jest narażonych na bierne palenie.

Obecnie badania wykazały, że bierne narażenie na dym może być również związane z depresją. Jedno z badań wykazało, że osoby, które nigdy w życiu nie paliły lub nie paliły mniej niż 100 papierosów, ale mieszkały z palaczami lub pracowały z palaczami, były bardziej narażone na poważną depresję niż osoby niepalące, które nie były narażone na bierne palenie.

Co to oznacza dla Ciebie

Jeśli masz depresję, palenie lub narażenie na bierne palenie może pogorszyć twoje objawy. Podobnie, jeśli jesteś palaczem, zwiększone ryzyko depresji jest kolejnym powodem, dla którego powinieneś spróbować rzucić palenie i unikać biernego narażenia na dym.

Jak jednak większość palaczy wie, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Dla osób, które już zmagają się z depresją, rzucenie papierosów może być jeszcze trudniejsze, ponieważ rzucenie palenia może również wywołać nasilające się objawy depresji. Mimo to objawy te w końcu mijają, a korzyści zdrowotne wynikające z rzucenia palenia wyraźnie przewyższają wszelkie wady. Aby uzyskać pomoc w rzuceniu palenia, nie bój się powiedzieć o tym swojemu lekarzowi i poprosić o sugestie.

Pamiętaj, że uczucie irytacji i smutku w pierwszych dniach i tygodniach po rzuceniu palenia jest całkowicie naturalne. Należy również pamiętać, że wielu palaczy cierpiących na depresję doświadcza silniejszych objawów odstawienia nikotyny niż ci, którzy tego nie robią. Jednak trzymanie się planu i trzymanie się z dala od papierosów jest tego warte — na dłuższą metę pomoże ci to poczuć się lepiej i ostatecznie być dumnym z tego, że udało ci się pokonać trudne zadanie rzucenia palenia.

Większość ludzi czuje się lepiej w ciągu miesiąca po rzuceniu palenia. Jeśli Twoje uczucia smutku i depresji są przytłaczające lub jeśli depresja trwa dłużej niż miesiąc, koniecznie porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Zapisz się do naszego biuletynu Mental Wellness!

Najnowsze w depresji

10 najlepszych produktów spożywczych na depresję sezonową

Asortyment żywności wzmacniającej mózg i wyrównującej poziom cukru we krwi może pomóc złagodzić objawy sezonowego zaburzenia afektywnego (SAD).

Jessica Migala25 lutego 2021

Czy witamina D może pomóc w leczeniu depresji?

Witamina D słynie z tego, że pomaga naszemu organizmowi budować mocne kości, ale badania pokazują również, że może pomóc złagodzić objawy depresji. Oto gdzie. . .

Autor: Lorie A. Parch 22 czerwca 2020 r.

Mówienie depresji: słowniczek terminów używanych do opisania zaburzenia

Chcesz dowiedzieć się więcej o języku opisującym chorobę psychiczną, która dotyka ponad 264 miliony ludzi na całym świecie? Oto podsumowanie . . .

Autor: Julie Marks17 stycznia 2020

Jak rozpoznać oznaki depresji nastolatków?

Objawy depresji u nastolatków mogą być błędnie odczytywane, a zaburzenie często jest źle rozumiane.

Autor: Katie Hurley, LCSWO9 października 2019 r.

Jak radzić sobie z depresją opiekuna

Pomimo zwiększonej świadomości depresji, depresja opiekuna wciąż pozostaje poza zasięgiem radaru. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jak uzyskać pomoc.

Michelle Seitzer 11 września 2019 r.

Pierwsze lekarstwo na depresję poporodową zdobywa aprobatę FDA

Przełomowe leczenie szybko łagodzi objawy, ale wymaga wstrzyknięcia dożylnego przez ponad dwa dni i ma wysoką cenę.

Przez Don RaufMarzec 21, 2019

FDA zatwierdza spray do nosa na depresję oporną na leczenie

Lek pochodny ketaminy obiecuje nową nadzieję dla osób, które nie odniosły korzyści z leków przeciwdepresyjnych.

Autor: Becky UphamMarzec 11, 2019

Czy depresja ketaminowa jest najlepszą nową nadzieją?

Wkrótce nowy rodzaj leczenia depresji może być łatwiej dostępny. To jest dla ciebie?

Autor: Holly Pevzner 16 stycznia 2019 r.

Terapia ekspozycji na depresję, zespół stresu pourazowego i nie tylko

Pierwotnie leczenie zespołu stresu pourazowego (PTSD), terapia ekspozycji jest obecnie stosowana w leczeniu lęku, depresji, fobii i innych.

By Kathleen Doheny Październik 27, 2015

Oznaki depresji u dzieci

Depresja nie jest tylko dla dorosłych — dzieci też mogą ją mieć. Zwracaj uwagę na takie uporczywe zachowania.

Jaimie Dalessio Clayton 15 marca 2013 r."

Twój dentysta poinformuje Cię, że masz wiele problemów ze zdrowiem zębów, które wymagają naprawy. Ale nie jesteś pewien, czy jesteś gotowy na mnóstwo pracy dentystycznej, a nawet czy jest to konieczne. Co powinieneś zrobić?

Jeśli czujesz, że chcesz uzyskać drugą opinię na temat problemów związanych ze zdrowiem zębów, prawdopodobnie oznacza to, że powinieneś ją otrzymać. "Nigdy nie mylisz się, szukając drugiej opinii," mówi Richard Price, DMD, emerytowany dentysta z okolic Bostonu oraz doradca konsumencki i rzecznik American Dental Association.

Nie ma sztywnych i szybkich zasad dotyczących tego, które procedury dentystyczne nie powinny być wykonywane bez drugiej opinii, ale nie jest konieczne, aby wielu dentystów przyglądało się każdej małej jamie lub innym drobnym problemom zdrowotnym zębów, mówi dr Price. "To zależy od proponowanej pracy dentystycznej. Zmiana wypełnienia nie jest tak skomplikowana jak operacja dziąseł. "

Kiedy uzyskać drugą opinię?

Powinieneś rozważyć, czy drugi dentysta rozważy Twoje problemy ze zdrowiem jamy ustnej, jeśli:

Twój dentysta zdiagnozował poważny problem, taki jak rak jamy ustnej. Miałeś pracę dentystyczną, która nie rozwiązuje twojego problemu. Nie masz pewności, czy zalecane leczenie jest konieczne, lub obawiasz się, czy koszty. Czujesz, że Twój dentysta nie ma kwalifikacji do leczenia Twojego problemu ze zdrowiem zębów. Nie masz dobrych relacji z obecnym dentystą.

Korzyści z uzyskania drugiej opinii dla pracy dentystycznej

Wszyscy dentyści mają wyjątkowe doświadczenie, ponieważ https://harmoniqhealth.com/pl/ byli różnie przeszkoleni lub widzieli w swojej praktyce różne zestawy problemów ze zdrowiem zębów. Wiele perspektyw może pomóc w podjęciu świadomej decyzji dotyczącej leczenia.

Innym powodem, dla którego możesz chcieć zasięgnąć drugiej opinii, jest potrzeba wizyty u specjalisty. Niektórzy dentyści specjalizują się w określonych schorzeniach lub aspektach zdrowia zębów, a wizyta u specjalisty oprócz dentysty ogólnego może być korzystna — specjalista będzie miał większe doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu problemów takich jak twoje.

Gdzie iść i o co należy zapytać

Istnieje kilka sposobów na znalezienie innego dentysty, aby ocenić swój problem:

Zapytaj swojego głównego dentystę. Jeśli masz dobre relacje z obecnym dentystą, poproś go o skierowanie do innego dentysty w celu uzyskania drugiej opinii. "Pacjenci pytali mnie, do kogo mogą zwrócić się o drugą opinię," mówi Cena. Zapytaj bliskich. Jeśli nie czujesz się komfortowo, rozmawiając z obecnym dentystą o swoich obawach, poproś znajomych lub rodzinę, aby polecili dentystę. Zadzwoń do towarzystwa dentystycznego. Lokalne lub krajowe towarzystwo dentystyczne może być w stanie wystawić skierowanie na drugą konsultację opinii. Skontaktuj się z lokalną szkołą stomatologiczną. Jeśli mieszkasz w pobliżu uczelni dentystycznej, zadzwoń, aby sprawdzić, czy mogą zasugerować dentystę w celu uzyskania drugiej opinii.

Zadzwoń również do swojego dentystycznego ubezpieczyciela zdrowotnego przed udaniem się do drugiego dentysty. Wiele planów obejmuje drugą opinię, ale mogą być pewne kroki, które ty i twój obecny dentysta będziecie musieli podjąć, aby druga opinia została uwzględniona.

Gdy znajdziesz drugiego dentystę, zastanów się nad zadawaniem następujących pytań:

Czy zgadzasz się z diagnozą postawioną przez mojego dentystę? Jakie mam opcje leczenia mojego problemu? Ile będzie mnie kosztować każda opcja? W jaki sposób każda opcja leczenia poprawi moje zdrowie zębów? Co się stanie, jeśli problem nie zostanie wyleczony? Co jakie są zagrożenia związane z każdą opcją leczenia? Jak długo potrwają korzyści z leczenia? Czy będę potrzebować przyszłych zabiegów?

Ważenie opcji leczenia stomatologicznego

Rozważając opcje, pamiętaj o różnych perspektywach opiekunów. Twój obecny dentysta ma tę zaletę, że zna historię Twojego zdrowia zębów, podczas gdy nowy dentysta może mieć nową perspektywę. "Jeśli druga opinia jest inna niż pierwsza opinia, uzyskaj trzecią opinię," mówi Cena.

Najważniejszą rzeczą jest unikanie podejmowania jakichkolwiek poważnych decyzji dotyczących zdrowia zębów, dopóki nie poczujesz się komfortowo z otrzymaną opieką i informacjami.

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie zdrowia zębów

6 najlepszych elektrycznych szczoteczek do zębów dla zdrowszych zębów

Dzięki zaawansowanym technologicznie i wygodnym funkcjom szczoteczki elektryczne ułatwiają dokładniejsze czyszczenie. Dowiedz się, który model jest dla Ciebie.

By Caitlin McCormack Maj 13, 2018

6 najlepszych produktów do wybielania zębów

Jeśli chcesz, aby Twój uśmiech miał efekt „perłowej bieli”, możesz zatopić zęby w tych produktach do wybielania zębów.

By Caitlin McCormackMaj 6, 2018

Picie alkoholu zwiększa ilość chorobotwórczych bakterii w jamie ustnej

Badania mówią, że zmiany w drobnoustrojach jamy ustnej mogą prowadzić do chorób dziąseł, problemów z sercem i raka.