Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/customer/www/mantontowing.com/public_html/wp-content/plugins/wpseo-local/src/presenters/geo/position-presenter.php on line 38

Źródła redakcyjne i weryfikacja faktów Historia wirusa Zika

Opcje leczenia i leków na zakażenie wirusem Zika

Nie ma szczepionki na Zika, a leczenie infekcji wirusowej zwykle wiąże się z opanowaniem objawów, ponieważ nie ma dostępnych sprawdzonych terapii przeciwwirusowych.

Aby złagodzić objawy wirusa, CDC zaleca:

Pij dużo płynów, aby zapobiec odwodnieniu. Dużo odpoczywaj. Zażywaj paracetamol, aby zmniejszyć ból i gorączkę. Nie zażywaj aspiryny, ibuprofenu ani żadnych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) bez konsultacji z lekarzem. Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach zarazić się wirusem Zika

Terapie alternatywne i komplementarne

Możesz zobaczyć różne zioła lub produkty naturalne reklamowane jako sposób na zapobieganie lub leczenie wirusa Zika. Według CDC nie ma wiarygodnych dowodów na to, że którykolwiek z tych produktów może być stosowany do zapobiegania lub leczenia Zika.

Zapobieganie infekcji wirusem Zika

Eksperci twierdzą, że najlepszą formą profilaktyki jest przede wszystkim ochrona siebie i innych przed ukąszeniami komarów. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie Zika, unikaj kontaktu z komarami w pierwszym tygodniu choroby, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Istnieje kilka sposobów, aby się chronić:

Użyj zarejestrowanego przez Agencję Ochrony Środowiska (EPA) środka odstraszającego owady z aktywnymi składnikami, takimi jak DEET i pikarydyna. EPA oferuje internetowe narzędzie wyszukiwania, które pomoże Ci wybrać odpowiedni środek odstraszający. Ale nie używaj środków odstraszających owady u dzieci w wieku poniżej dwóch miesięcy. Noś długie spodnie i koszule z długimi rękawami Znajdź zakwaterowanie z klimatyzacją lub parawanem, aby trzymać komary na zewnątrz Traktuj ubrania środkiem owadobójczym Permetryna Śpij pod moskitierą, jeśli śpisz na zewnątrz Przykryj łóżeczko, wózek lub nosidełko dziecka moskitierą Usuń stojącą wodę, która może zbieraj w miejscach takich jak donice, wiadra, wanienki dla ptaków lub pojemniki na śmieci. Związane z

7 naturalnych sposobów zapobiegania ukąszeniom komarów

Dowiedz się więcejPonieważ Zika może być przenoszona przez seks, stosowanie prezerwatyw może zmniejszyć ryzyko infekcji. Zika może być przenoszona drogą płciową przez osobę, która nie ma żadnych objawów, więc zastanów się, czy partner seksualny mieszkał lub podróżował do miejsca o wysokim ryzyku zakażenia Zika.

Kobiety, które są w ciąży lub starają się zajść w ciążę, powinny rozważyć unikanie podróży do obszarów zagrożonych zakażeniem Zika.

Powikłania zakażenia wirusem Zika

Chociaż większość ludzi wraca do zdrowia po Zika w ciągu tygodnia, mogą wystąpić poważne komplikacje związane z wirusem.

Ciąża i Zika

Kobiety w ciąży powinny podjąć szczególne środki ostrożności, aby się chronić, ponieważ zakażenie wirusem Zika jest powiązane z poronieniem i wadami wrodzonymi.

CDC zaleca, aby kobiety w ciąży lub starające się zajść w ciążę rozważyły ​​odroczenie podróży do obszarów, w których Zika jest problemem. Jeśli przyszłe matki muszą podróżować, powinny wcześniej porozmawiać z lekarzem i opracować strategię zapobiegania narażeniu na komary i uprawiania bezpiecznego seksu.

Kobiety w ciąży powracające z obszaru zagrożonego Zika powinny natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wykażą jakiekolwiek objawy.

CDC doradza mężczyznom, którzy planują zajście w ciążę, aby nie uprawiać seksu bez zabezpieczenia przez co najmniej trzy miesiące po jakimkolwiek możliwym narażeniu na Zika lub objawach, ponieważ wirus może przetrwać w nasieniu przez dłuższy czas.

Małogłowie

Infekcja Zika w czasie ciąży została powiązana z małogłowiem. Stan ten może być widoczny przy urodzeniu lub rozwinąć się w ciągu pierwszych kilku lat życia dziecka. Małogłowie często prowadzi do opóźnień rozwojowych i niepełnosprawności intelektualnej. Jest również powiązany z napadami, problemami z poruszaniem się i równowagą, utratą słuchu, problemami ze wzrokiem i trudnościami w połykaniu. Ciężkie przypadki mogą zagrażać życiu. Po epidemii wirusa Zika w północno-wschodniej Brazylii w 2015 r. nastąpił gwałtowny wzrost zgłoszonych przypadków małogłowie. Badania sugerują silny związek między małogłowiem a zakażeniem wirusem Zika.

Badania i statystyki: ilu ludzi ma Zika?

Krajowa baza danych CDC śledzi wszelkie zgłoszone przypadki wirusa Zika w Stanach Zjednoczonych.

W 2020 r. w Stanach Zjednoczonych zgłoszono trzy przypadki choroby wirusowej Zika; każdy z tych przypadków to podróżnicy powracający z zakażonych obszarów.

Na terytoriach USA zgłoszono 48 przypadków choroby wirusowej Zika (jedynym obszarem, w którym zgłoszono przypadki, było Puerto Rico) i wszystkie te przypadki zostały prawdopodobnie nabyte w wyniku lokalnej transmisji przenoszonej przez komary. Dla porównania, w 2016 r. w Stanach Zjednoczonych zgłoszono 5168 przypadków wirusa Zika, z czego 224 za pośrednictwem lokalnych komarów. Było 36 512 przypadków na terytoriach Stanów Zjednoczonych i prawie wszystkie z nich były przenoszone przez lokalną transmisję przez komary. Liczba ta obejmowała 35 395 przypadków w Portoryko, 986 przypadków na Wyspach Dziewiczych i 131 przypadków w Samoa Amerykańskim.

Zika dzisiaj i nowe badania

W lutym 2016 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła Zika stanem zagrożenia zdrowia publicznego i rozpoczęła ogólnoświatowe wysiłki w celu skoordynowania rozwoju szczepionek i terapii. W czerwcu 2018 roku naukowcy skonstruowali najbardziej szczegółową jak dotąd strukturę wirusa Zika, co może pomóc w opracowaniu przyszłych szczepionek lub leków. Naukowcy badają również, w jaki sposób wirus Zika może być faktycznie stosowany w leczeniu niektórych nowotworów, takich jak nerwiak niedojrzały, powszechna postać nowotworu wieku dziecięcego, poprzez atakowanie komórek nowotworowych.

Powiązane warunki Zika

Zespół Guillain-Barré

Kilka krajów zgłosiło wzrost przypadków zespołu Guillain-Barré (GBS) po wybuchach epidemii Zika.

Zespół Guillaina-Barrégo to poważne zaburzenie, w którym układ odpornościowy uszkadza wyściółkę komórek nerwowych, powodując osłabienie mięśni, a czasem paraliż. Jest to rzadkie, ale zwykle występuje po wirusowej chorobie układu oddechowego lub żołądkowo-jelitowego, przy czym co roku diagnozuje się od jednego do dwóch przypadków na każde 100 000 osób w Stanach Zjednoczonych. Badania sugerują, że zespół Guillain-Barré jest silnie związany z Zika, ale tylko niewielki procent osób zakażonych wirusem Zika choruje na GBS. CDC kontynuuje badanie możliwego linku.

Inne choroby przenoszone przez owady

Według ostatnich danych CDC liczba tak zwanych chorób przenoszonych przez wektory przenoszonych przez komary i inne owady, takie jak kleszcze, wzrosła ponad trzykrotnie w latach 2004-2016. Zgłoszonych przypadków wzrosła z 27 388 w 2004 r. do ponad 96 000 w 2016 r., łącznie 642 602 przypadki na przestrzeni 13 lat — a te liczby mogą być znacznie zaniżone. Związane z

Choroby przenoszone przez kleszcze, komary i pchły potrójne w USA

Ucz się więcej

Równie alarmujący jak wzrost liczby znanych chorób jest fakt, że od 2004 r. w Stanach Zjednoczonych i na ich terytoriach odkryto dziewięć nowych zarazków przenoszonych przez komary i kleszcze. Wśród nich znajduje się wirus Bourbon, rzadka i śmiertelna choroba przenoszona przez kleszcze po raz pierwszy zauważony w hrabstwie Bourbon w stanie Kansas w 2014 r. oraz wirusa Heartland, który jest najprawdopodobniej przenoszony przez samotne kleszcze gwiazdowe i występuje endemicznie w stanach środkowo-zachodnich i południowych.

Zasoby, które kochamy

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC)

CDC oferuje oparte na danych naukowych informacje na temat Zika w Stanach Zjednoczonych i za granicą, w tym podstawowe informacje o wirusie, wskazówki dotyczące zapobiegania i zwalczania komarów oraz aktualne mapy i statystyki.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)

WHO kieruje i koordynuje zdrowie międzynarodowe w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Sprawdź ich witrynę internetową, aby uzyskać wyczerpujące informacje na temat Zika, w tym arkusze informacyjne na temat wirusa i powiązanych warunków, aktualizacje dotyczące epidemii i odpowiedzi na często zadawane pytania.

Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID)

Jako część National Institutes of Health, NIAID podejmuje się i wspiera badania nad chorobami zakaźnymi, immunologicznymi i alergicznymi. Na ich stronie internetowej można znaleźć najnowsze wiadomości dotyczące leczenia i badań nad szczepionkami.

Dodatkowe raporty Lynn Marks.

Źródła redakcyjne i weryfikacja faktów

Historia wirusa Zika. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). 7 lutego 2016 r. Marini G, Guzzetta G, et al. Pierwsze ognisko wirusa Zika w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych. Euronadzór. 14 września 2017 r. Zika: Skutki zdrowotne i zagrożenia. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). 14 maja 2019 r. Zika: Objawy & Powoduje. Klinika majonezu. 6 lutego 2021. Metody transmisji Zika. CDC. 24 lipca 2019 r. Zika: Transmisja seksualna & Zapobieganie. CDC. 21 maja 2019 r. Narażenie opieki zdrowotnej na Zika i kontrolę zakażeń. CDC. 12 grudnia 2017 r. Zika i zwierzęta. CDC. 15 listopada 2018 r. Dudley DM, Van Rompay KK, et al. Poronienie i urodzenie martwego dziecka w następstwie zakażenia wirusem Zika u matki u naczelnych innych niż człowiek. Medycyna przyrodnicza. 2 lipca 2018 r. Testowanie dla Zika. CDC. 3 stycznia 2019 r. Zakażenie wirusem Zika. Najlepsze praktyki BMJ. Swaminathan S, et al. Śmiertelne zakażenie wirusem Zika z wtórną transmisją pozapłciową. New England Journal of Medicine. 10 listopada 2016 r. Cunha A, et al. Wskaźnik śmiertelności przypadków małogłowia związanych z zakażeniem wirusem Zika w Brazylii: bieżące szacunki. Dziennik chorób zakaźnych u dzieci. Maj 2017. Rice ME, et al. Oznaki życiowe: wady wrodzone związane z wirusem Zika i nieprawidłowości neurorozwojowe, które mogą być związane z wrodzoną infekcją wirusem Zika — terytoria USA i stany swobodnie stowarzyszone, 2018. Tygodniowy raport CDC dotyczący zachorowalności i śmiertelności. 10 sierpnia 2018 r. Wirus Zika. Arkusz informacyjny. 20 lipca 2018 r. Leczenie wirusa Zika. CDC. 21 maja 2019 r. Uzupełniające & Integracyjne podejścia do zdrowia. Przygotowanie międzynarodowych podróżników. Rozdział 2. Żółta Księga CDC. CDC. 24 czerwca 2019 r. Zapobiegaj ukąszeniom komarów. CDC. 4 grudnia 2019 r. Repelenty: ochrona przed komarami, kleszczami i innymi stawonogami. Agencja Ochrony Środowiska (EPA). Zika: Kobiety w ciąży. CDC. 23 kwietnia 2020 r. Strona informacyjna dotycząca małogłowia. Narodowy Instytut Zaburzeń Neurologicznych i Udaru. 13 czerwca 2018 r. Fakty dotyczące małogłowie. CDC. 23 października 2020 r. Barreto de Araújo TV, Arraes de Alencar Ximenes R, et al. Związek między małogłowiem, zakażeniem wirusem Zika i innymi czynnikami ryzyka w Brazylii: sprawozdanie końcowe z badania kliniczno-kontrolnego. Lancetowe choroby zakaźne. 1 marca 2018 r. 2018 Liczba przypadków w amerykańskim CDC. 25 czerwca 2019. 2020 Liczba przypadków w USA. Strona główna wirusa Zika. CDC. 5 lutego 2021. 2016 Liczba przypadków w amerykańskim CDC. 24 kwietnia 2019 r. Oświadczenie WHO z moring slim Pierwszego Posiedzenia Komitetu ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych w sprawie wirusa Zika i obserwowanego wzrostu zaburzeń neurologicznych i wad rozwojowych noworodków. WHO. 1 lutego 2016 r. Sevvana M, Long F, et al. Udoskonalenie i analiza struktury Cryo-EM dojrzałego wirusa Zika. Struktura. 26 czerwca 2018 r. Mazar J, Li Y, et al. Wirus Zika jako leczenie onkolityczne ludzkich komórek nerwiaka niedojrzałego wymaga CD24. PLoS Jeden. 25 lipca 2018 r. Zespół Zika i Guillain-Barré. CDC. 14 maja 2019 r. Rosenberg R, Lindsey NP, et al. Vital Signs: Trendy w zgłoszonych przypadkach chorób przenoszonych przez wektory — Stany Zjednoczone i terytoria, 2004–2016. CDC. 4 maja 2018. Pokaż mniej

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze w Zika

Jak wynika z badań, gatunki komarów w Kalifornii mogą przenosić wirusa Zika

Przypadki lokalnej transmisji w USA w zeszłym roku ograniczały się do Florydy i Teksasu.

Autor Fran Kritz Lipiec 12, 2018

10 podstawowych faktów na temat wirusa Zika

Nadal istnieją obawy co do lokalnej transmisji komarów zarażonych wirusem Zika na Florydzie.

Jennifer J. Brown, dr 27 października 2016 r.

Ukąszenia komarów, które rozprzestrzeniają choroby: Zika i nie tylko

Jennifer J. Brown, PhDA 8 kwietnia 2016 r.

Czy przytulanie się w częściowo zaszczepionym świecie jest bezpieczne?

Może nie przytuliłeś swoich rodziców lub dziadków od ponad roku. Czy można bezpiecznie wejść w ucisk, jeśli wszyscy są zaszczepieni przeciwko COVID-19. . .

Autor Becky Upham 28 kwietnia 2021

Pandemia zaostrza problemy ze zdrowiem psychicznym u Amerykanów pozbawionych dostępu do żywności

Liczba gospodarstw domowych zmagających się z niedoborem żywności spadła w Stanach Zjednoczonych, ale podczas pandemii powróciła do poziomów Wielkiej Recesji. . .

By Zachary Smith 26 kwietnia 2021

Śledź szczepionkę: uwaga kupujących: zwalczanie oszustw związanych ze szczepionką COVID-19

Szczepionki są bezpłatne w Stanach Zjednoczonych, ale to nie powstrzymuje złych aktorów przed próbami przekonania cię, że jest inaczej.

Autor: Serena Marshall22 kwietnia 2021

Śledź szczepionkę: czy kobiety doświadczają COVID-19 i szczepionek inaczej niż mężczyźni?

Kobiety zostały szczególnie mocno dotknięte samym wirusem i skutkami ubocznymi szczepionek.

Autor: Serena Marshall22 kwietnia 2021

Śledź szczepionkę: Zrozumienie przyczyn wahania się przed szczepionką COVID-19

Dlaczego niektórzy ludzie niechętnie zakasują rękawy i co jest złego w chęci uzyskania pełnej informacji?

Autor: Serena Marshall21 kwietnia 2021

Badanie pokazuje, że niektóre witaminy i suplementy są powiązane ze zmniejszonym ryzykiem COVID-19 u kobiet

Nie wybiegaj jeszcze do apteki, aby zaopatrzyć się w zapasy — dane z ankiety są dalekie od rozstrzygających, mówi zespół badawczy.

By Carmen Chai20 kwietnia 2021

Zaszczepione przeciwko COVID-19, ale nadal niespokojne? Nie jesteś sam

Czy czujesz się na krawędzi, nawet po otrzymaniu szczepionki przeciw COVID-19? Eksperci twierdzą, że to naturalne. Oto dlaczego — i co z tym zrobić.

Autor: Kaitlin Sullivan 16 kwietnia 2021"

Ta forma raka piersi jest często mylona z chorobami skóry, takimi jak zapalenie skóry lub egzema.

Choroba Pageta piersi (znana również jako choroba Pageta brodawki sutkowej lub sutka choroba Pageta) jest formą raka piersi, która według American Cancer Society występuje w około 1% wszystkich przypadków raka piersi.

Choroba zaczyna się w kanalikach sutkowych i rozprzestrzenia się na skórę brodawki sutkowej, a następnie na otoczkę (ciemne koło wokół brodawki sutkowej).

Choroba Pageta jest na początku często błędnie diagnozowana, ponieważ jej wczesne objawy można łatwo pomylić z częstszymi chorobami skóry brodawki sutkowej.

Ta choroba nie jest związana z chorobą kości Pageta, która jest metaboliczną chorobą kości.

Choroba Pageta piersi dotyka głównie kobiety po 50. roku życia, zauważa American Cancer Society.

Powoduje

Chociaż nie wiadomo dokładnie, co powoduje chorobę Pageta piersi, najczęściej uważa się, że następujące dwie teorie wyjaśniają jej początek:

Komórki rakowe z guza wewnątrz piersi przemieszczają się przez przewody mleczne do brodawki sutkowej i otoczki. Ta teoria może wyjaśniać, dlaczego choroba Pageta piersi prawie zawsze występuje razem z guzami wewnątrz tej samej piersi. Komórki brodawki sutkowej lub otoczki same stają się rakowe.

Objawy choroby Pageta

Oznaki i objawy choroby Pageta piersi są często mylone z objawami chorób skóry, takich jak zapalenie skóry lub egzema, które są znacznie częstsze.

Zmiany skórne mogą pojawiać się i znikać wcześnie lub reagować na leczenie miejscowe, przez co wydaje się, że skóra się goi.

Większość kobiet doświadcza objawów przez kilka miesięcy przed postawieniem diagnozy choroby Pageta.

Oznaki i objawy zwykle występują tylko w jednej piersi. Choroba zwykle zaczyna się w brodawce sutkowej i może rozprzestrzenić się na otoczkę i inne obszary piersi.

Możliwe objawy choroby Pageta to:

Łuszcząca się lub łuszcząca się skóra na brodawceZrogowaciała, sącząca się lub stwardniała skóra, która wygląda jak wyprysk na brodawce lub otoczce. Pieczenie, swędzenie lub mrowienie w okolicy brodawki Zaczerwienienie w okolicy brodawki Wydzielina z brodawki w kolorze słomy lub krwi.

Diagnoza choroby Pageta

Według National Cancer Institute około 50 procent osób z chorobą Pageta piersi ma guzek piersi, który można wyczuć podczas badania piersi przeprowadzonego przez lekarza.