Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/customer/www/mantontowing.com/public_html/wp-content/plugins/wpseo-local/src/presenters/geo/position-presenter.php on line 38

Takeaway

Tato léčiva se zaměřují na virus hepatitidy C v různých stádiích svého životního cyklu a narušují jeho schopnost replikovat. V průměru léčba DAA pro hepatitidu C obvykle trvá 12–24 týdnů. /

Lidé, kteří mají pokročilé poškození jater, selhání jater nebo rakovina jater, mohou vyžadovat transplantaci jater. léčba. Některé příklady těchto komplikací zahrnují:

 • cirhóza, nadměrné nahromadění tkáně jizvy v játrech, což má za následek trvalou ztrátu funkce jater
 • selhání jater, život ohrožující stav, ve kterém játra ztrácí nebo ztratila veškerou funkci
 • rakovina jater, která je častější u lidí, kteří mají cirhózu

Dnes mají lidé přístup k vysoce Efektivní DAAS. Ty mohou vyléčit více než 90% infekcí hepatitidy C.

Rozsah poškození jater může ovlivnit výsledky léčby. Studie z roku 2018 uvádí výsledky léčby 906 dospělých s chronickou infekcí hepatitidy C a různé stupně poškození jater po léčbě DAA. léčba. Vědci také poznamenali, že lidé s rozsáhlejším poškozením jater měli vyšší riziko selhání léčby.

Výsledky této studie naznačují, že včasná diagnóza může vést k lepším výsledkům léčby. Chronická hepatitida C jen zřídka způsobuje příznaky v raných stádiích infekce, screening je pro ohrožené lidi zásadní. :

 • Narodil se v letech 1945 až 1965
 • Narodil se ženě, která měla hepatitidu C
 • Měly jakoukoli historii injikovaného užívání drog
 • Ukazují příznaky onemocnění jater
 • Mají HIV
 • Obdrželi transplantaci orgánů, krve nebo krve – jako je koncentráty srážení nebo plazmy – před rokem 1992
 • Obdržel krevní transfúzi nebo transplantaci orgánů od dárce, který pozitivně testoval na hepatitidu C

lékaři kontrolují hepatitidu C pomocí krevních testů.

TakEaway

Chron IC hepatitida C je dlouhodobá virová infekce, která ovlivňuje játra. Většina lidí, kteří se stahují virem hepatitidy C, se vyvíjí chronická infekce. Existuje však bezpečná a vysoce účinná léčba hepatitidy c.

Lidé by neměli čekat, až se objeví příznaky před hledáním lékařské péče. Včasná diagnóza může vést ke zlepšení výsledků léčby a zabránit vážným komplikacím.

Co vědět o uhelném dehtu pro psoriázu

Uhelný dehtu je vedlejším produktem zpracování uhlí, který lidé používají k léčbě psoriázy. Může snížit zánět, svědění a škálování, ale u některých lidí může způsobit vedlejší účinky.

Podle National Psoriasis Foundation ovlivňuje psoriáza více než 3% dospělé populace ve Spojených státech, což je více než 7,5 milionu lidí.

Nadace radí, že i lidé s méně než 3%, kteří se objevují na těle, mohou mít významný zánět a mohli zažít další související podmínky, jako je psoriatická artritida. Z tohoto důvodu by lidé měli léčit jakékoli příznaky psoriázy, které zažívají.

Zatímco lékaři mohou předepisovat lokální léky, jako jsou steroidy, někteří lidé si mohou také chtít vyzkoušet uhelný dehet, aby zmírnili jejich příznaky.

Čtěte dále a zjistěte se o používání uhelného dehtu pro psoriázu, její bezpečnost a účinnost a další ošetření psoriázy. je látka, kterou výrobci produkují jako vedlejší produkt zpracování uhlí.

Lidé používají pro léčivé účely uhlí, včetně léčby psoriázy. Může pomoci snížit zánět a svědění.

Výrobci mohou také produkovat borovicový dehet z pryskyřice borovice a někteří lidé to používají pro psoriázu, i když lékaři častěji doporučují uhelný dehet.

Jak používat uhelný dehet pro psoriázu

Lidé si mohou nakupovat uhelný dehet v různých podobách k léčbě psoriázy. Patří mezi ně:

 • Šampon k léčbě psoriázy na pokožce hlavy
 • Bath Solutions
 • Masti, krémy, pleťové vody a emulze
 • SOAP

Zdravotnický odborník může někomu pomoci rozhodnout, který formulář je pro jejich příznaky nejlepší.

Při používání lokálních produktů uhelného dehtu je musí člověk masírovat do kůže. Tím se například zajistí, že šampony dosáhnou pokožky hlavy.

Americká akademie dermatologie (AAD) však varuje, že lidé by na své genitálie nebo konečník nikdy neměli aplikovat uhelný dehet, pokud to dermatolog nedoporučuje.

Bezpečnost a účinnost

Národní nadace psoriázy radí, že uhelný dehet může pomoci zpomalit rychlý růst kožních buněk a obnovit hladký vzhled kůže. Navíc může pomoci snížit zánět, svědění a škálování.

Podle přezkumu 2021 přibližně 80% případů psoriázy zahrnuje pokožku hlavy a uhelný dehet je účinnou léčbou psoriázy v této části těla. Poznamenal však, že vlasy některých lidí se mohou vyblednout, což může snížit jejich zájem o jejich použití. produkty. 6

AAD naznačuje, že studie neprokazují zvýšení rizika rakoviny u lidí, kteří používají k léčbě psoriázy.

Možné vedlejší účinky

Uhelný dehet může dráždit https://recenzeproduktu.top/dr-derm/ pokožku a způsobit zarudnutí a suchost. Navíc může způsobit vyrážku nebo akné podobný útěk. Proto by lidé měli před použitím pro psoriázu testovat uhelný dehet na malé ploše kůže.

CEAL TAR může pokožku zvýšit citlivější na sluneční světlo a zůstat aktivní po dobu 24 hodin. Proto by to měl člověk důkladně umýt, než vyjde na slunce a používat opalovací krém, protože může být vystaven většímu riziku spálení sluncem. A vytvořte vlasy křehké a suché, pokud je někdo používá na pokožce hlavy.

Kromě toho AAD radí, že v některých případech může uhelný dehet zhoršit psoriázu.

Další ošetření psoriázy

Národní nadace psoriázy radí o léčbě psoriázy a psoriatické artritidy. Patří mezi ně:

 • Topické ošetření: Patří sem steroidy, vitamin D3, vitamin A, aloe vera, jojoba, zinek pyrithione a kapsaicin, které se vztahují na kůži. Některé topické látky jsou k dispozici na nákup na přepážce a lékaři mohou předepsat silnější steroidy.
 • Fototerapie: To zahrnuje vystavení pokožky ultrafialovému světlu. Lékařský odborník to může spravovat na klinice nebo na něčí domov.
 • Systemics: Jedná se o léky na předpis, které fungují v celém těle. Mohou zahrnovat ústní tablety nebo injekce. Lékaři mohou předepsat systemici pro lidi, kteří nereagují na jiné ošetření nebo ty, kteří nemohou tolerovat lokální produkty nebo fototerapii. terapie.

Psoriáza může způsobit intenzivní svědění nebo bolest a může ovlivnit důvěru někoho. Lidé by měli mluvit se svým lékařem nebo dermatologem o řízení jejich příznaků a možností léčby.

Pokud někdo zažije jakékoli vedlejší účinky v důsledku používání uhelného dehtu, měli by si toho svého lékaře uvědomit a promluvit si s nimi pro další radu.

AAD radí, že lidé by měli okamžitě přestat používat uhelný dehet, pokud se vyvíjejí:

 • Těžké bodnutí nebo pálení
 • Zhoršující se psoriáza
 • Otoky

Pokud se příznaky nezlepšují při léčbě psoriázy nebo se objeví nové příznaky, jako je bolest kloubů, člověk by měl navštívit svého lékaře.

Shrnutí

Uhelný dehtu může být účinnou lokální léčbou psoriázy, která pomáhá snížit příznaky svědění, zánětu a škálování.

Lidé si mohou kupovat uhelný dehet v několika podobách, včetně šamponů, vody a mýdel. Měli by důkladně masírovat produkt do pokožky, ale vyhnout se jeho aplikaci na citlivé oblasti, jako jsou genitálie a konečník, pokud to lékař nedoporučuje. mají vážné bodnutí nebo otoky nebo pokud se jejich příznaky zhoršují. Kromě toho mohou uhelné dehtové šampony způsobit, že se vlasy zbarví nebo křehké.

odborníci naznačují, že uhelný dehet pro psoriázu nezpůsobuje rakovinu. Osoba by měla mluvit se svým lékařem o tom, jaké léčby je pro ně nejlepší.

 • Psoriatická artritida

Co vědět o astmatu vyvolaném chladem

astma způsobuje zánět dýchacích cest a potíže s dýcháním. Několik faktorů, včetně cvičení a chladného počasí, může vyvolat příznaky astmatu. Vdechování chladu, suchý vzduch může způsobit, že se dýchací cesty utahují, což ztěžuje dýchání.

Několik léčebných a preventivních opatření může pomoci minimalizovat účinky studeného vzduchu na osobu s astmatem. spuštěno.

Když je vzduch velmi suchý a studený, jako v zimě, je pro tělo obtížnější zahřát. Studený vzduch obsahuje menší vlhkost a dýchání jej může vyschnout z dýchacích cest. To může způsobit, že dýchací cesty budou spam, vyvolat astmatický útok, který může zahrnovat kašel. Imunologie, vědci kdysi věřili, že chlad vzduchu byl primárním spouštěčem symptomů. Aktuálnější výzkum však naznačuje, že suchost, spíše než teplota, je viníkem. Nebo například běh,

Během cvičení je běžnější dýchat ústy než nos. Protože ústa neohřívá vzduch i nos, člověk při cvičení s větší pravděpodobností vdechuje chladnější vzduch.

Příznaky

Astma vyvolaná za studena může způsobit příznaky, které zahrnují:

 • Bolest na hrudi
 • Kašel
 • pocit Krátký dech
 • Pocit těsnosti v hrudi

Tyto příznaky mají tendenci se vyvíjet krátce poté, co je člověk vystaven studenému vzduchu venku. Obvykle odejdou poté, co osoba dosáhne teplejšího prostředí.

Avšak jednotlivec se závažnějším astmatem může zažít příznaky delšího trvalého.

Jak zvládnout

Pokud má osoba astmatický útok, který je spuštěn chladným počasím, měli by nejprve použít svůj krátkodobý inhalátor k uvolnění a otevření dýchacích cest.

Obvykle tento inhalátor obsahuje albuterol, beta agonista. Osoba by s sebou měla vždy nést svůj inhalátor, pokud jde venku při chladnějších teplotách.

Po dýchání teplejšího vzduchu po dobu několika minut by se dýchací cesty měly začít otevírat a příznaky by se měly rychle snížit.

Pokud člověk pravidelně zažívá tyto příznaky, měli by to vychovávat jejich lékař. Lékař může předepsat další dlouhodobé ošetření, jako je dlouhodobě působící bronchodilatátor. Pro snížení tohoto účinku může lékař také předepsat léky zvané inhibitory leukotrienu receptoru.

Osoba může podniknout určité kroky, aby zabránila chladnému počasí, aby spustilo příznaky astmatu. Asi 5–10 minut před odjezdem ven. To by mohlo zahrnovat aerobní aktivitu, jako je tanec. To může snížit pravděpodobnost, že studený vzduch způsobí, že se dýchací cesty zúží. Například zakrytí ústa šálem může zahřát vzduch na cestě do plic.

 • soustředí se na dýchání nosem, kdykoli je to možné. To také pomáhá zahřát vzduch, než dosáhne plic. Počasí Tato nachlazení je výrazně pravděpodobnější, že vyvolá příznaky astmatu. sám.
 • Zapojení do fyzické aktivity při dýchání studeného vzduchu může dále zhoršit příznaky astmatu. -Akce inhalátorů, měli by se poradit s lékařem. Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Co vědět o složitých ovariálních cystech

  Ovariální cysty mohou být jednoduché nebo složité. Komplexní ovariální cysty jsou ty, které obsahují krev nebo pevnou látku. Složité cysty s větší pravděpodobností vyžadují léčbu. Jejich příčiny, příznaky a léčba.

  Co je to komplexní ovariální cysta? Ovariální cysty mohou být jednoduché nebo složité, v závislosti na látkách, které jsou uvnitř nich.

  Jednoduché cysty jsou naplněny tekutinou. Měsíční ovulace bude často zahrnovat tvorbu cyst a obvykle nejsou důvodem k obavám. Když způsobují žádné problémy, nazývají se funkční cysty.

  komplexní cysty jsou méně běžné než jednoduché cysty. Krev nebo tvrdá látka vyplňuje komplexní cysty.

  Contents