Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/customer/www/mantontowing.com/public_html/wp-content/plugins/wpseo-local/src/presenters/geo/position-presenter.php on line 38

Proč jsou moje nohy a nohy otupělé?

Zahrnujeme produkty, o kterých si myslíme, že jsou užitečné pro naše čtenáře. Pokud si nakoupíte odkazy na této stránce, můžeme získat malou provizi. Tady je náš proces.

Osoba může cítit otupělost v nohou a nohou kvůli sezení v poloze, která vyvíjí příliš velký tlak na nervy nebo snižuje průtok krve. Dlouhodobá nebo nevysvětlitelná necitlivost však může být známkou základního zdravotního stavu.

Dlouhodobá necitlivost nebo brnění v nohou a nohou může být způsobena podmínkami, jako je roztroušená skleróza (MS), cukrovka, periferní onemocnění tepny nebo fibromyalgie. Pocit může být pociťován v celé noze, pod kolenem nebo v různých oblastech chodidla.

V tomto článku se podíváme na některé z důvodů, proč by člověk mohl zažít necitlivost v nohou a nohou, spolu s příznaky a léčbou.

Příčiny necitlivosti v nohách a nohou

Často se nohy člověka dočasně znecitliví kvůli jejich držení těla. Chronická nebo dlouhotrvající necitlivost v nohou a nohou je však téměř vždy známkou základního zdravotního stavu.

Podmínky spojené s necitlivostí nohou a nohou zahrnují:

Posturální návyky, které vyvíjejí tlak na nervy nebo snižují průtok krve v dolních končetinách, jsou nejčastější příčinou dočasné necitlivosti v nohou a chodidla. Mnoho lidí tvrdí, že jejich noha „usne“ a lékařský termín je přechodný (dočasný) parestézie.

návyky, které mohou způsobit usnutí nohou a nohou, zahrnují:

 • Překročení nohou příliš dlouho
 • po dlouhou dobu sezení nebo klečení
 • Sedí na nohou
 • Nošení kalhot, ponožek nebo bot, které jsou příliš těsné

zranění

zranění Torso, páteř, boky, nohy, kotníky a nohy mohou vyvíjet tlak na nervy a způsobit, že nohy a nohy ztuhnou.

Někteří lidé s diabetem vyvíjejí druh poškození nervů zvaného diabetická neuropatie. Diabetická neuropatie může způsobit otupělost, brnění a bolest v nohou, a pokud je to těžké, nohy.

problémy dolní části zad a ischias

problémy v dolní části zad, jako je rozpad nebo herniace páteřních disků, mohou způsobit stlačení nervů, které chodí na nohy, což vede k otupělosti nebo Smyslové poruchy.

ischias je název podráždění sedacího nervu, který vede od dolní části zad k nohám. Pokud se tento nerv stane podrážděný nebo stlačený, může člověk zažít otupělost nebo brnění do nohou nebo nohou.

syndrom tarsálního tunelu

Tarsal Tunnel Syndrome dochází, když je nerv, který běží dolů po zadní části nohy a podél vnitřního kotníku a do nohy, stlačován, stlačen nebo poškozen.

Tarsal tunel je úzký prostor na vnitřní straně kotníku. Lidé se syndromem tarsálního tunelu mají tendenci cítit otupělost, pálení, brnění a střelbu bolesti v jejich kotnících, patách a nohou.

Onemocnění periferních tepen

Onemocnění periferní tepny (PAD) způsobuje, že periferní krevní tepny v nohou, pažích a žaludku se zmenšují, snižují množství krve, kterou mohou pumpovat a redukovat krev tok. Nohy jsou jednou z nejčastějších částí těla ovlivněné podložkou.

Většina lidí s podložkou zažívá bolest a křeče v nohou a bokech, když chodí nebo chodí nahoru. Někteří lidé s podložkou také zažívají necitlivost a slabost nohou.

Příznaky PAD obvykle zmizí po několika minutách odpočinku.

nádory nebo jiné abnormální růst

nádory, cysty, abscesy a benigní (nerakovinové) růstu mohou vyvíjet tlak na mozek, míchu nebo jakoukoli část nohou a jakoukoli část nohou a chodidla. Tento tlak může omezit průtok krve na nohy a nohy, což způsobuje otupělost.

užívání alkoholu

Toxiny v alkoholu mohou způsobit poškození nervů, které je spojeno s necitlivost, zejména v nohou.

Chronická nebo nadměrná konzumace alkoholu může také vést k poškození nervů, které způsobuje necitlivost. Tento typ poškození nervů je spojen se sníženými hladinami vitamínů B, jako je B-1 (thiamin), B-9 (folát) a B-12, což je způsobeno nadměrným příjmem alkoholu.

Fibromyalgie je chronický nebo dlouhodobý stav, který způsobuje rozsáhlou bolest těla, bolení a něhu. Někteří lidé s fibromyalgií také zažívají znecitlivění a brnění v rukou a nohou.

Většina lidí s fibromyalgií zažívá různé příznaky, včetně:

 • tuhost a bolestivost bez zjevného důvodu, zejména ráno nebo po spánku
 • Chronické vyčerpání
 • Problémy s pamětí a obtížné myšlení jasně, někdy nazývané fibro-fog
 • Syndrom neklidných nohou

Téměř každý s fibromyalgií zažívá příznaky více než jedna část jejich těla po dobu nejméně 3 měsíců najednou. Pokud necitlivost v nohou a nohách není doprovázena žádnými jinými příznaky nebo není dlouhodobá, je nepravděpodobné, že by byla způsobena fibromyalgií.

roztroušená skleróza

Lidé s roztroušenou sklerózou (MS) zažívají poškození smyslového nervu, které může způsobit necitlivost v malé oblasti jejich těla nebo celé končetiny. Ačkoli necitlivost spojená s MS často trvá jen krátkou dobu, může to trvat dostatečně dlouho na to, aby se stala deaktivace.

Stokes a mini-tahy

údery nebo mini-tahy mohou způsobit poškození mozku, které může ovlivnit to, jak mysl interpretuje a zpracovává nervové signály. Mnoho nebo mini mrtvice může někdy způsobit dočasnou nebo dlouhodobou necitlivost v částech těla.

Numbness je jen jedním z mnoha příznaků spojených s dočasnou a chronickou necitností.

Mnoho lidí s necitlivostí v jejich nohou a nohou zažívá další příznaky současně nebo občas, například:

 • tingling
 • Burning
 • Lechtání
 • Itching
 • Prillingový pocit pod kůží

Ošetření

Správné ošetření pro Numbské nohy a nohy závisí zcela na příčině.

léky

Lékařské možnosti pro dlouhodobou necitlivost v nohou a nohou zahrnují:

 • antidepresiva. Některá antidepresiva, jako je duloxetin a milnacipran, byla schválena pro léčbu fibromyalgie.
 • kortikosteroidy. Některé kortikosteroidy mohou pomoci snížit chronický zánět a necitlivost spojenou s podmínkami, jako je MS.
 • Gabapentin a pregabalin. Léky, které blokují nebo mění nervovou signalizaci, mohou pomoci snížit necitlivost spojenou s podmínkami, jako je fibromyalgie, MS a diabetická neuropatie. Uvolněte nepříjemnou necitlivost v nohou a nohách zahrnují:
 • Odpočinek. Mnoho podmínek, které způsobují necitlivost nohou a nohou, jako je tlak nervů, se zlepšuje s odpočinkem.
 • Ice. Ice může pomoci snížit otok, který může vyvíjet tlak na nervy. Naneste studené stlačování nebo zabalené ledové balíčky na otupělé nohy a nohy po dobu 15 minut několikrát denně.
 • Teplo. Teplo může někdy pomoci uvolnit tuhé, bolestivé nebo napjaté svaly, které mohou vyvíjet tlak na nervy a způsobit otupělost. Vyvarujte se však přehřátí otupělých nohou a nohou, protože to může nebo zhoršuje zánět a způsobuje bolest a necitlivost.
 • Masáž. Masáž otupělých nohou a nohou pomáhá zlepšovat průtok krve a může snížit příznaky.
 • Cvičení. Nedostatek správného cvičení může oslabit srdce a krevní cévy, což snižuje jejich schopnost pumpovat krev na dolní končetiny. Činnosti jako jóga, Pilates a Tai Chi mohou podporovat průtok krve a snížit chronický zánět nebo bolest.
 • Podpůrná zařízení. Vývody a speciálně navržená obuv mohou pomoci snížit nervový tlak způsobený podmínkami, jako je poranění, syndrom tarsálního tunelu nebo ploché nohy. Soli Epsom obsahují hořčík, sloučeninu, o které je známo, že zvyšuje průtok a oběh krve. Epsom soli jsou k dispozici ke koupi online.
 • Mentální techniky a snižování stresu. Lidé s podmínkami, které způsobují chronickou necitlivost, jako je MS a fibromyalgie, by se měli pokusit soustředit na skutečnost, že období necitlivosti jsou často krátkodobá a odcházejí samy o sobě. Stres má také tendenci zhoršit příznaky poruch centrálního nervového systému.
 • Spánek. Je známo, že mnoho chronických stavů spojených s necitlivostí nohou a nohou se zhoršuje s nedostatkem správného spánku.
 • Zdravá a vyvážená strava. Podvýživa, zejména nedostatky vitamínu B, může způsobit poškození nervů vedoucí k necitlivosti. Získání dostatečného množství vitamínů a jiných živin může také snížit chronický zánět a bolest, což může způsobit otupělost.
 • Redukce nebo vyhýbání se alkoholu. Alkohol obsahuje toxiny, které mohou způsobit poškození nervů a necitlivost. Alkohol také obvykle zhoršuje příznaky chronické bolesti a zánětlivých stavů a ​​může dokonce způsobit vzplanutí symptomů. Pomozte snížit příznaky stavů, o nichž je známo, že způsobují necitlivost v nohou a nohou. Mezi terapie patří:
 • Masáž
 • Reflexologie
 • Biofeedback
 • Hydroterapie
 • Meditace všímavosti
 • Řízené snímky
 • Doplnění vitamínu B (zejména B-3, B-6 a B-12)

Mluvte s lékařem o necitlivosti v nohou a nohou, že:

 • nesouvisí s posturálními návyky nebo faktory životního stylu, jako je například těsné oblečení a obuv
 • trvá po dlouhou dobu
 • je doprovázen jakýmikoli jinými chronickými příznaky
 • je doprovázen trvalými https://recenzeproduktu.top/clean-vision/ nebo dlouhodobými změnami barvy, tvaru nebo teploty nohou a nohou

Outlook

Numbness v nohou a nohou je běžná porucha, i když když se stane chronickou, může to být známkou základního zdravotního stavu.

Každý, kdo zažívá necitlivost, která je nevysvětlitelná, přetrvávající, častá, bolestivá, deaktivující nebo doprovázená jinými chronickými příznaky, by měl navštívit lékaře pro diagnózu a diskutovat o možnostech léčby.

Přečtěte si článek ve španělštině.

 • Roztroušená skleróza
 • Neurologie/Neurověda

Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí, a lékařské časopisy a asociace. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents