Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/customer/www/mantontowing.com/public_html/wp-content/plugins/wpseo-local/src/presenters/geo/position-presenter.php on line 38

Nikt nie ryzykuje zachorowania na raka lub śmierci z powodu nie prowadzenia Toyoty.

W odpowiedzi Elyse wezwał czytelników Skepchic do zalania odpowiednich kin skargami dotyczącymi wyświetlania reklamy antyszczepionkowej przed kinem.

Oto, za co możemy być wdzięczni: to zadziałało. Przynajmniej z AMC Theatres. Wczoraj wieczorem antyszczepionkowy blog propagandowy Age of Autism, który współpracował z SafeMinds, aby zebrać pieniądze na pokazywanie tych reklam podczas weekendu Święto Dziękczynienia, przyznał to samo.

Przynajmniej na razie:

SafeMinds został powiadomiony wczoraj późnym popołudniem, że AMC Theatres zdecydowało zablokować ogłoszenie SafeMinds Public Service (PSA) dotyczące szczepionek przeciwko grypie zawierających rtęć. PSA ostrzega rodziców i kobiety w ciąży o obecności rtęci w większości szczepionek przeciw grypie oraz o dużej dostępności bezrtęciowych alternatyw. CDC odmówiło preferowania wersji wolnych od rtęci, dlatego ważne jest, aby opinia publiczna była świadoma dostępnych opcji. Przedstawiciel reklamowy AMC sprawdził i zatwierdził PSA do wyświetlania w kinach AMC w weekend Święta Dziękczynienia. Niewielka grupa głośnych zwolenników szczepionek lekceważących obawy związane z rtęcią dowiedziała się o PSA i zbombardowała stronę internetową AMC, co doprowadziło do decyzji firmy o zapobieżeniu jej uwolnieniu. SafeMinds dziękuje swoim zwolennikom, którzy oglądali PSA i przyczynili się do jego wysiłków na rzecz edukacji społeczeństwa, aby uniknąć niepotrzebnego narażenia na rtęć. Rtęć we wszystkich formach jest niebezpieczna, szczególnie dla rozwijającego się płodu i niemowląt, jak wspomniano na stronie internetowej PSA www.safemindsflu.org. SafeMinds będzie kontynuować swoją misję edukowania społeczeństwa na ten ważny temat opieki zdrowotnej.

Nic dziwnego, że ruch antyszczepionkowy nie jest szczęśliwy. Próbuje zalać stronę internetową AMC Theatres skargami. Jeśli masz czas po dzisiejszym spotkaniu w Turcji, przejdź do następujących wątków i podziękuj AMC Theatres za odpowiedzialne działanie:

Dziękujemy za odmowę zamieszczania reklam antyszczepionkowych od SafeMindsJaponki AMC w szczepionkach bezrtęciowych?

Jak łatwo zauważyć, pierwszy link był wątkiem zapoczątkowanym przez tych z nas, którzy naciskali na AMC, aby odrzuciła reklamy; drugi od antyszczepionkowców.

Tak więc, kiedy odchodzę od komputera, aby pomóc przygotować się do Święta Dziękczynienia, robię to z uśmiechem na twarzy, który jest szerszy niż nawet zwykły uśmiech oczekiwania na jedzenie i koleżeństwo, które nadejdą. Robię to również ze świadomością, że jest to jedynie potyczka, w której siły nauki odniosły (w większości) zwycięstwo. Wojna trwa. Rzeczywiście, będziemy musieli być jeszcze bardziej czujni. Jak komentator Benedetta umieścił to na AoA:

Te reklamy będą musiały być bardziej subtelne, podstępne, niezauważone – jak ta reklama w telewizji, którą widziałem kilka razy.

Ten, który mówi, że 1 na 88 dzieci z rodzin miltary ma autyzm.

I nie mam wątpliwości, że przyszłe próby ruchu antyszczepionkowego będą bardziej subtelne, podstępne i niezauważone. Nie mam również wątpliwości, że teraz, gdy Elyse zdobyła poważne punkty w walce z SafeMinds i Age of Autism, ruch antyszczepionkowy prawdopodobnie będzie ją atakował. Tak działają.

Wreszcie, nie widziałem jeszcze nowego filmu o Harrym Potterze. W zeszły weekend wyjechałem z miasta i przez ostatnie kilka dni życie było zbyt zajęte, żeby je zobaczyć. W rzeczywistości, moja żona i ja myśleliśmy, żeby jutro pojechać, żeby to sprawdzić. Myślę, że możemy bardzo dobrze wybrać się do najbliższego teatru AMC, żeby to zobaczyć. Tak, jednym ze sposobów okazania wdzięczności AMC za właściwe postępowanie w tym przypadku byłoby wybranie AMC następnym razem, gdy pójdziesz obejrzeć film.

Autor

Dawid Górski

Pełne informacje o dr Górskim można znaleźć tutaj, wraz z informacjami dla pacjentów.Dr n. med. David H. Gorski, FACS jest chirurgiem onkologiem w Barbara Ann Karmanos Cancer Institute specjalizującym się w chirurgii raka piersi, gdzie pełni również funkcję American College of Surgeons Committee on Cancer Liaison Physician oraz profesora nadzwyczajnego chirurgii i członek wydziału Graduate Program in Cancer Biology na Wayne State University. Jeśli jesteś potencjalnym pacjentem i znalazłeś tę stronę przez wyszukiwarkę Google, zapoznaj się z informacjami biograficznymi dr. Górskiego, zastrzeżeniami dotyczącymi jego pism i uwagami dla pacjentów tutaj.

Joseph Mercola, DO. powinien być dobrze znany czytelnikom SBM z tego, że odruchowo sprzeciwia się medycynie opartej na nauce, jednocześnie dostarczając niekończący się strumień dezinformacji na swoim blogu, opowiadając się za detoksykacją, homeopatią, opukiwaniem meridianów w chiropraktykę i nie tylko w swojej klinice, oraz sprzedając skarbnicę suplementów witaminowych , żywność i urządzenia zatwierdzone przez firmę Mercola (w sprzedaży na jego stronie dla Twojej wygody, nie ma tam konfliktu interesów!).

Nic nie wydaje się uosabiać zła współczesnej medycyny dla dr Mercoli bardziej niż koncepcja szczepień, a Gardasil, szczepionka przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), wzbudza ostatnio wiele jego gniewu. Przykładem jest ten post wrak pociągu porównujący niedawne wycofanie Toyoty z Gardasilem, zatytułowany „Czas na prawdę o Gardasilu”. Post jest źle nazwany.

Zaczyna:

Rak szyjki macicy odpowiada za mniej niż 1 procent wszystkich zgonów z powodu raka — było więc nieco zaskakujące, gdy amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków szybko zatwierdziła Gardasil, szczepionkę firmy Merck wymierzoną w wirusa brodawczaka ludzkiego, który powoduje chorobę.

Rak szyjki macicy odnotował 11 982 nowych przypadków raka szyjki macicy i 3976 zgonów w 2006 r., nie wspominając o nowotworach innych niż szyjki macicy, za które jest również odpowiedzialny. Na całym świecie ma jeszcze większy wpływ jako druga najczęstsza przyczyna raka u kobiet. O ile dr Mercola nie próbuje nam powiedzieć, że uważa zapobieganie kilku tysiącom zgonów rocznie w samych Stanach Zjednoczonych za stratę wysiłku, fakt, że rak szyjki macicy nie jest jedną z głównych przyczyn zgonów z powodu raka w USA, jest nieistotny dla zatwierdzenie szczepionki Gardasil przez FDA.

Jestem pewien, że dr Mercola stara się postawić na to, że jego zdaniem Gardasil został nieodpowiednio przebadany przed zwolnieniem i że nie akceptuje danych potwierdzających jego skuteczność lub bezpieczeństwo. Faktem jest, że został przetestowany na ponad 20 000 kobiet w badaniach trzeciego etapu, w których zarówno jego profile bezpieczeństwa, jak i skuteczności były doskonałe, jednocześnie identyfikując kilka rzadkich, ale uzasadnionych skutków ubocznych, oraz że badania porejestracyjne po ponad 23 milionach dawek potwierdziły pierwotną licencję danych (omówiłem ten temat dość obszernie tutaj, podobnie jak dr David Gorski tutaj). Jeśli dr Mercola nalega na posiadanie tak wyjątkowo wysokich standardów bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki, z pewnością trzyma niezliczone mikstury i inne produkty, które promuje i sprzedaje na swojej stronie, zgodnie z tym samym standardem. Pewno. Prawidłowy.

Następnie kontynuuje:

Według stanu na koniec stycznia 2010 r., 49 niewyjaśnionych zgonów po wstrzyknięciu szczepionki Gardasil zostało zgłoszonych do systemu zgłaszania zdarzeń niepożądanych szczepionek Centers for Disease Control and Prevention.

Mercola sugeruje, że 49 „niewyjaśnionych” zgonów jest w rzeczywistości spowodowanych przez Gardasil (było 48, a nie 49 na moim czeku 2 kwietnia 2010 r.). Z tym stwierdzeniem wiążą się dwa główne problemy. Przede wszystkim niewyjaśniona śmierć jest z definicji niewyjaśniona.

Po drugie, ze zgonów związanych z Gardasilem zgłoszonych do VAERS CDC, większość z nich została wyjaśniona. W czasie przeglądu porejestracyjnego opublikowanego w JAMA w sierpniu 2009 r. zgłoszono 32 zgony po wstrzyknięciu szczepionki Gardasil, które nastąpiło w okresie od 2 do 405 dni po ostatnim wstrzyknięciu. Oto podział tych 32 zgłoszonych zgonów po przeprowadzeniu dochodzenia:

Osiem raportów to raporty z drugiej ręki, których nie można było zweryfikować. Cztery były zgłoszeniami producentów bez danych identyfikacyjnych do potwierdzenia lub badania lekarskiego… Przyczyny zgonu (pozostałych 20) obejmowały 4 niewyjaśnione zgony, 2 przypadki cukrzycowej kwasicy ketonowej (1 powikłany zatorowością płucną), 1 przypadek związany z nadużywaniem leków na receptę, 1 przypadek młodzieńczego stwardnienia zanikowego bocznego, 1 przypadek zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych (Neisseria meningitidis serogrupa B), 1 przypadek posocznicy wirusowej grypy typu B, 3 przypadki zatorowości płucnej (1 związany z nadlepką z powodu cukrzycowej kwasicy ketonowej), 6 zgonów sercowych (4 arytmie) i 2 przypadki zapalenia mięśnia sercowego) oraz 2 przypadki z powodu idiopatycznego zaburzenia napadowego.

Należy pamiętać, że w tym momencie w USA podano ponad 23 miliony dawek szczepionki Gardasil. Byłoby niezwykłe, gdyby żadna z tych milionów kobiet nie zmarła w ciągu mniej więcej roku od otrzymania szczepionki. Należy spodziewać się wskaźnika zgonów podobnego do wskaźnika zgonów w populacji kontrolnej z losowym rozrzutem przyczyn i dokładnie taki jest. Jak zawsze, korelacja niekoniecznie oznacza produktopinie.top związek przyczynowy, a dr Mercola jest pozbawiony swojego największego źródła retoryki przeciwko Gardasil.

Nie, żeby powstrzymało go to przed przeskoczeniem kolejnego rekina:

Z kolei 52 zgony przypisuje się niezamierzonemu przyspieszeniu w Toyocie, co spowodowało wycofanie pojazdów o wartości 2 miliardów dolarów.

Święta fałszywa analogia, Batmanie! Porównuje jabłka do… nie wiem, mopów czy czegoś takiego. Gdzie zacząć? Zaakceptujmy na razie liczbę 52 zgonów. Te zgony nie są po prostu związane z niezamierzonym przyspieszeniem w Toyocie, są im przypisywane.

To dwie bardzo różne rzeczy! Jeśli dr Mercola chce porównać 52 zgony przypisywane wadliwym Toyotom, musi to porównać z zerem zgonów przypisywanych Gardasilowi, a nie 49. dowiedzieć się, ile osób zmarło z jakiejkolwiek przyczyny w ciągu mniej więcej roku jazdy Toyotą. Wydaje mi się, że liczba będzie nieco wyższa niż 52.

Nie wspominając o tym, że całkowicie ignoruje zupełnie różne stosunki ryzyka do korzyści wynikające z używania Gardasilu i prowadzenia Toyoty. Nikt nie ryzykuje zachorowania na raka lub śmierci z powodu nie prowadzenia Toyoty.

Konkluduje:

Nie ma jednak żadnego odwołania dotyczącego szczepionki Gardasil. W rzeczywistości jest wymagany dla dziewcząt z szóstej klasy w Waszyngtonie, Maryland, Wirginii i wielu innych stanach. Merck zaprzecza, że ​​którykolwiek ze zgonów jest związany z jego szczepionką – i oczywiście rodzicom w żałobie trudno jest udowodnić, że tak było.

Nie, Merck nie zaprzecza, że ​​zgony są związane ze szczepionką, dane tak. Nie było wycofania szczepionki Gardasil, ponieważ nie jest to uzasadnione, a w międzyczasie szczepionka chroni miliony przed zarażeniem się wirusem HPV i nowotworami, które może powodować.

Serce kieruję do zrozpaczonych rodzin, do których odnosi się dr Mercola; ich utrata jest tragiczna bez względu na przyczynę. Ale ich smutek niepotrzebnie się potęguje, a pamięć o tych, którzy zginęli, obrażana, ponieważ dr Mercola upiera się przy błędnym przedstawianiu warunków ich śmierci i bezdusznie wykorzystuje ich stratę do szerzenia dezinformacji i strachu przed szczepieniem.

Autor

Józef Albietz

W zeszłym tygodniu napisałem jeden z moich zwykłych, absurdalnie szczegółowych postów, analizując ostatnie badanie (Price i in.), które, jeśli rządzi nauka i rozsądek, będzie ostatnim gwoździem do trumny hipotezy łączącej autyzm z konserwantem zawierającym rtęć, tiomersalem. , który znajdował się w wielu szczepionkach dla dzieci, ale został wycofany od 1999 r. i zniknął ze szczepionek dla niemowląt, z wyjątkiem szczepionki przeciw grypie, do początku 2002 r. w którego trumnie wbito już tak wiele gwoździ, że Price i inni prawdopodobnie mieli trudności ze znalezieniem nawet maleńkiego fragmentu dziewiczego drewna, w który można by wbić nawet malutki gwóźdź z badania opublikowanego w jednym czasopiśmie o współczynniku wpływu, a tym bardziej kolca reprezentowały ich badania z Pediatrii.

Niestety, jak wiemy, w ruchu antyszczepionkowym nierozsądne zasady i, nie niespodziewanie, w rezultacie badanie to niewiele zmieniło w debacie, przypadkowo ironiczny przypadek jego opublikowania dzień przed anty- jastrych rtęciowy pomimo wieku autyzmu. Dla lekarzy i naukowców jest to kolejny mocny element danych dodawany do zbiegu dowodów, które nie wykazały związku między rtęcią w szczepionkach a autyzmem (lub samymi szczepionkami a autyzmem, jeśli o to chodzi). To kolejne potwierdzenie, że szczepionki są bezpieczne. W przeciwieństwie do ruchu antyszczepionkowego jest to po prostu kolejne potwierdzenie, że CDC jest beznadziejnie stronnicze, że naukowcy są w spisku mającym na celu stłumienie Prawdy i że są oni biedną prześladowaną mniejszością, jedynymi, którzy wiedzą Co naprawdę się dzieje.

Kiedy pisałem swój post w zeszłym tygodniu, nie wiedziałem, czy warto skomentować reakcję działaczy antyszczepionkowych na badanie. Powodem jest to, że chociaż ujawnianie ich odpowiedzi jako tak bezsensownych jest zabawne, nie byłam pewna, czy będzie to pouczające. To prawda, że ​​czasami wartość edukacyjna ustępuje miejsca krytyce, ale czasami jest to po prostu zbyt łatwe. W każdym razie do połowy tygodnia nie było praktycznie żadnej krytyki badania ze zwykłych źródeł; więc uznałem, że to kwestia sporna, czy w końcu napiszę o tym badaniu po raz ostatni. Potem w czwartek rano zauważyłem e-mail w mojej skrzynce odbiorczej. Aby trzymać rękę na pulsie różnych ruchów pseudonaukowych, zapisuję się na listy e-mailowe różnych dziwacznych organizacji, z których jedna to Generation Rescue, a druga to SafeMinds. SafeMinds, jak być może pamiętasz, to organizacja kierowana przez Sallie Bernard. Jak zapewne pamiętacie, Bernard był początkowo członkiem zewnętrznego komitetu konsultacyjnego, który uczestniczył w projektowaniu Price’a i in., a przed nim Thompsona i in. hipoteza. Kiedy zobaczyła, że ​​wyniki Thompsona i in. są sprzeczne z jej pomysłem i że we wstępnych analizach nie ma związku między szczepionkami zawierającymi timerosal a zaburzeniami neurorozwojowymi, zrezygnowała z pracy w komisji i zaczęła atakować Thompsona i in. Co mnie zaskoczyło, to to, że nie była gotowa na krytykę Price’a i wsp., kiedy została wydana.

Podpisów farmaceutycznych i nieznajomości projektu badań epidemiologicznych

W kolejce mojego e-maila, w którym różne organizacje zwariowanych szczęśliwie wysyłają mi materiały na bloga. To, co znajdowało się w nim w czwartek rano, było przesłaniem od SafeMinds, które łączyło się z tym, co SafeMinds najwyraźniej uważało za obalenie Price’a i in. Następnie, bezpośrednio na stronie internetowej tego, co uważam za najlepszy blog propagandowy antyszczepionkowy, zobaczyłem nagłówek „Odpowiedź SafeMinds na badanie pediatryczne dotyczące tiomersalu i autyzmu”. Kiedy go przeczytałem, zdałem sobie sprawę, że mam „moment, w którym można się nauczyć”, ponieważ odpowiedź SafeMinds na badanie wykazała tak niezrozumienie podstawowego projektu badania klinicznego, że pomyślałem, że mógłbym go wykorzystać, aby nauczyć naszych czytelników trochę o badaniach epidemiologicznych.

Ale najpierw nie mogę się oprzeć zwróceniu uwagi, że Bernard najwyraźniej zdecydował się poprowadzić swoją ulubioną techniką ruchu antyszczepionkowego (nie wspominając dużo o ruchu medycyny alternatywnej), a mianowicie gambitem szyldów farmaceutycznych, który był doskonale pierwszy paragraf:

Badanie to zostało sfinansowane przez CDC i przeprowadzone przez kilka stron zainteresowanych ochroną stosowania szczepionek: personel CDC zaangażowany w badania i promocję szczepionek; Abt Associates, kontraktowa organizacja badawcza, której największymi klientami są producenci szczepionek i Narodowy Program Szczepień CDC; America’s Health Insurance Plans, grupa handlowa dla branży ubezpieczeń zdrowotnych; oraz trzy HMO, które otrzymują znaczne fundusze od producentów szczepionek na prowadzenie badań dotyczących licencjonowania szczepionek.