Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/customer/www/mantontowing.com/public_html/wp-content/plugins/wpseo-local/src/presenters/geo/position-presenter.php on line 38

Nie sądzę, żeby to miało tak duże znaczenie." 

Problem wydaje się tylko pogarszać z powodu różnych czynników – przede wszystkim zdrowej nierówności spowodowanej nierównościami społeczno-ekonomicznymi, środowiskowymi i strukturalnymi. W obecnej sytuacji wskaźnik otyłości wśród dorosłych w Ameryce wynosi obecnie 40 procent, najwyższy, jaki kiedykolwiek był, według raportu opublikowanego właśnie przez Trust for America’s Health. A COVID-19 tylko zaostrza problem.

Jednak wytyczne opublikowane w Canadian Medical Association Journal mogą służyć jako model do skuteczniejszego zwalczania otyłości w naszym kraju. Zalecenia mają na celu zakwalifikowanie otyłości jako choroby przewlekłej wymagającej długoterminowej opieki. Twierdzą, że otyłość wpływa na ogólny stan zdrowia fizycznego i psychicznego jednostki i chociaż niektórym może się to wydawać intuicyjne, musimy dokładniej przyjrzeć się przyczynom problemu i zaproponować rozwiązania.

W 1968 roku dr Kenneth Cooper, były chirurg lotniczy sił powietrznych, wprowadził termin aerobik. W tym czasie radykalnym pomysłem było wykonywanie ćwiczeń sercowo-naczyniowych przez dłuższy czas. Chociaż zaakceptowanie i przyjęcie jego koncepcji wymagało czasu, dowody potwierdziły znaczenie ćwiczeń fizycznych dla wywoływania korzystnych zmian w układzie oddechowym i krążenia. Niewielki wzrost poboru tlenu podczas aktywności, takich jak bieganie i spacery, wiązał się z pozytywnymi zmianami stylu życia i znacznym zmniejszeniem chorób, którym można było zapobiegać.

Gdy dr Cooper opracował wytyczne dotyczące aerobiku, miał również dalekowzroczność, aby wziąć pod uwagę całą osobę. Uznał, że sama sprawność fizyczna nie zmieni człowieka. Wymagało to zdrowej diety, kontrolowania masy ciała, rozpoznawania chorób, którym można zapobiegać, oraz kontrolowania stresu. Cooper ostatecznie miał mądrość, aby zobaczyć, że przyjęcie zdrowszego stylu życia obniży koszty opieki zdrowotnej nie tylko dla poszczególnych pacjentów, ale także dla całej populacji.

Podobnym podejściem są wytyczne opublikowane przez lekarzy w Kanadzie. Ich celem jest wyeliminowanie piętna otyłości i skupienie się na indywidualnym traktowaniu każdego pacjenta jako całości i zaspokajaniu jego unikalnych potrzeb. To podejście skoncentrowane na pacjencie.

Takie podejście kładzie nacisk na relacje między lekarzem a pacjentem. Wymaga to od lekarza umiejętności uzupełnienia leczenia opartego na dowodach kompleksową, wysokiej jakości opieką. Ponadto brane są pod uwagę wszystkie aspekty pacjenta – fizyczne, emocjonalne i duchowe. Jest to niezwykle ważne, ponieważ traktujemy otyłość jako chorobę przewlekłą i problem opieki długoterminowej.

Swoją karierę spędziłem na skrzyżowaniu opieki zdrowotnej, zdrowia publicznego i nauki o ćwiczeniach, myśląc o szerokiej gamie opcji dla osób cierpiących na otyłość. Przyjrzeliśmy się problemowi otyłości z wielu różnych punktów widzenia – dobrego samopoczucia pracodawców, lokalnych społeczności, etykietowania menu itp. – i nie ma tu złotego środka. Musimy współpracować, zaczynając od gabinetu lekarskiego, aby leczyć ludzi w nowy sposób, jeśli kiedykolwiek mamy nadzieję skutecznie wspierać i pomagać osobom dotkniętym otyłością, a także poprawiać zdrowie populacji na większą skalę.

Artykuł pierwotnie ukazał się w US News and World Report 7 czerwca 2021 r.

5 wskazówek, jak pozostać aktywnym w podróży

Utrzymanie rutyny ćwiczeń poza domem może być trudne. Ale nie ma powodu, aby odpocząć od nawyków, które zapewniają Ci szczęście i zdrowie.

Ponieważ ograniczenia w podróżowaniu są znoszone – lub przynajmniej rozluźniane – w wielu miejscach w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, ludzie zaczynają planować wakacje, wycieczki samochodowe, a nawet podróże służbowe.

Pomijając pandemię, wiele osób zmaga się z utrzymaniem rutyny ćwiczeń – lub planu zdrowego odżywiania – będąc poza domem. Wakacje lub podróż służbowa nie muszą oznaczać oderwania się od nawyków, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy, zdrowy i zrównoważony w codziennym życiu, ale może być okazją do zmiany sytuacji i przyjęcia nowego podejścia. dobre samopoczucie, nawet jeśli tylko przez tydzień.

Oto pięć wskazówek, jak pozostać aktywnym w podróży, niezależnie od tego, czy lecisz na targi, czy podróżujesz z rodziną.

5 sposobów na ćwiczenia podczas podróży

1. Planuj z wyprzedzeniem.

Jak w przypadku większości rzeczy, planowanie może być kluczem do sukcesu. Od planowania miejsc, w których można się zatrzymać, rozciągnąć i zjeść zdrowy posiłek w drodze, po zostawianie czasu na treningi, gdy bierzesz udział w wydarzeniu w pracy, ważne jest, aby myśleć z wyprzedzeniem i mieć plan.Odstępstwa od tego planu są w porządku, ale pewna przezorność może powstrzymać Cię od całkowitej utraty koncentracji na celach zdrowotnych. A jeśli po prostu rhino gold gel opinie nie możesz przetrwać bez pójścia na siłownię i utrzymania swojej zwykłej rutyny – a masz członkostwo w krajowej sieci – znajdź lokalizacje w mieście docelowym i zarezerwuj pobliski hotel.

2. Pakuj się mądrze. Większość hoteli ma siłownie i baseny. Ale jeśli mieszkasz u rodziny lub po prostu nie masz czasu, aby każdego ranka zejść na siłownię, koniecznie zabierz ze sobą lekki sprzęt do ćwiczeń, taki jak opaski oporowe, skakankę i matę do jogi.

Prostą, ale dobrze zorganizowaną rutynę można wykonać tylko przy użyciu masy ciała, kilku elementów wyposażenia i odrobiny pomysłowości.

3. Wyjdź na zewnątrz i odkrywaj.Każdy cel ma swoje atrakcje. Niezależnie od tego, czy jest to River Walk w San Antonio, lokalny park ze ścieżkami spacerowymi, czy początek szlaku w pobliżu hotelu, zawsze jest dobry powód, aby wyjść na zewnątrz.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu – zwane również ćwiczeniami zielonymi – to świetna zmiana tempa, jeśli typowy schemat treningu utrzymuje Cię w pomieszczeniu. Jest to również okazja do wypróbowania nowych rodzajów ćwiczeń, które wstrząsną Twoją rutyną. Przejście z kolarstwa halowego na kolarstwo górskie lub z chodzenia na bieżni do pieszych wędrówek może rzucić wyzwanie Twojemu ciału i umysłowi na nowe i zabawne sposoby.

4. Korzystaj z filmów wideo online lub treningowych płyt DVD. Wykonanie szybkiego treningu w pokoju hotelowym to świetny sposób na wykonanie ćwiczeń przed rozpoczęciem dnia. Możliwości są nieskończone, więc nie bój się pomieszać, próbując rodzajów ćwiczeń, które nie są częścią Twojej typowej rutyny.

I nie myśl, że musisz przestrzegać zasady „60 minut dziennie” na wakacjach, aby zachować formę. Każda drobnostka pomaga i ułatwia powrót do rutyny po powrocie do domu.

5. Skoncentruj się na odżywianiu i nawodnieniu. Zawsze pij dużo wody, zwłaszcza jeśli latasz. I bez względu na to, jak i gdzie podróżujesz, pamiętaj o spakowaniu zdrowych przekąsek. Jeśli jesteś na wycieczce samochodowej, zaplanuj kilka miejsc z jedzeniem, aby nie zjeżdżać z autostrady w poszukiwaniu fast foodów za każdym razem, gdy ktoś jest głodny. Ponadto zawsze dobrze jest zajrzeć do menu restauracji online przed przyjazdem, aby być przygotowanym na dokonywanie zdrowych wyborów.

Na koniec dodatkowa wskazówka: nie bądź dla siebie zbyt surowy, jeśli odbiegasz od swojego planu lub trochę sobie pozwalasz podczas podróży. Podczas gdy wakacje lub podróż służbowa mogą być mile widzianą przerwą od rutyny, nie musi to być przerwa od ciężko zapracowanych zdrowych nawyków. To powiedziawszy, nie bój się zaszaleć na lokalnej kuchni lub spędzić dzień relaksu na plaży – w końcu jesteś na wakacjach.

Jako specjalista z certyfikatem ACE Twoja rola obejmuje skuteczną pracę z klientami w celu przyjęcia zdrowych zachowań związanych ze stylem życia. Następnym krokiem jest skuteczna pomoc klientom w podtrzymywaniu tych zachowań związanych ze zdrowym stylem życia. Poniżej znajduje się zestawienie etapów zmian i konkretnych strategii, które należy zastosować w każdym z nich. Może to służyć jako zasób do określenia kolejnych najlepszych kroków, które Ty i Twój klient powinniście podjąć. Zacznijmy! 

Transteoretyczny model zmiany zachowania (TTM) jest modelem integracyjnym obejmującym ważne idee z wielu teorii i modeli zmiany zachowania, który kładzie nacisk na identyfikację gotowości klienta do zmiany. Stosując TTM, trener zdrowia i specjalista ds. ćwiczeń fizycznych mogą dostosować strategie coachingowe do aktualnego etapu zmian u klienta. TTM zapewnia strategie dla specjalistów ds. zdrowia i ćwiczeń fizycznych do wdrożenia z klientami na każdym etapie procesu decyzyjnego.  

Pomocne kroki, które należy wykonać, aby zrozumieć i zastosować TTM: 

Wyodrębnij główne punkty z każdej definicji etapu (celem jest odróżnienie każdego etapu).Zapisz główne cechy i cele każdego etapu, te się nie zmieniają.Znajdź sposoby i strategie, aby osiągnąć każdy cel, to jest Twoje „jak”.

Przykłady aplikacji na każdym etapie: 

Prekontemplacja – Klient nie zamierza zmieniać się szybko (w ciągu sześciu miesięcy), może nie być świadomy potrzeby zmiany lub nie wierzy, że zmiana przyniesie mu korzyści.    

Strategia – empatycznie potwierdzaj ich brak gotowości do zmiany i przypominaj im, że mają kontrolę nad tym, kiedy się zmieniają. Klienci na etapie prekontemplacji mogą przyjąć postawę obronną, jeśli czują, że są oceniani, krytykowani lub zmuszani do działania, zanim będą gotowi.   

Przykład – Klient: „Moja żona i rodzina mówią mi, że muszę zacząć chodzić, aby schudnąć i poradzić sobie z cukrzycą. Nie sądzę, żeby to miało tak duże znaczenie." 

Trener: "Twoja rodzina martwi się o Ciebie i nie wierzysz, że chodzenie ma jakikolwiek wpływ na Twoją cukrzycę. Masz kontrolę nad tym, kiedy zacząć chodzić. Skąd będziesz wiedzieć, że nadszedł właściwy czas, aby zacząć?" 

 

Kontemplacja – Klienci planują rozpocząć nowe zachowanie w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Nawet ze świadomością, że zachowanie ma negatywne konsekwencje, dana osoba może mieć ambiwalentny stosunek do zmiany.                                                                                                                        

Strategia — to Twoja okazja do zadawania otwartych pytań i przeprowadzania burzy mózgów, aby pomóc klientowi połączyć powody zmiany wartości. Pytania, które można zadać, mogą obejmować: „Jakie programy działały dla Ciebie w przeszłości?” „Dlaczego chcesz się teraz zmienić?” "Jak ta zmiana wpłynie na to, co dla Ciebie najważniejsze?" 

Przykład – Klient: „Moja żona i rodzina mówią mi, że muszę zacząć chodzić, aby pomóc mi schudnąć i poradzić sobie z cukrzycą. Wiem, że muszę coś zrobić, ale po prostu nie jestem pewien, czy chodzenie pomoże." 

Trener: "Nie masz pewności, czy chodzenie będzie miało jakikolwiek wpływ, i wiesz, że coś musi się zmienić. O czym powinieneś dowiedzieć się więcej, aby móc podjąć świadomą decyzję?" 

 

Przygotowanie – Klient jest gotowy do działania w ciągu najbliższych 30 dni. Zaczęli podejmować małe kroki, takie jak zapisanie się na siłownię lub konsultację z trenerem zdrowia z certyfikatem ACE.                                   

 Strategia – Sprawdź, czy mają umiejętności niezbędne do zmiany, pytając: „Jakie kroki możesz sobie wyobrazić i jaki jest dla ciebie dobry pierwszy krok?”  

Przykład – Klient: „Moja żona i rodzina mówią mi, że muszę zacząć chodzić, aby schudnąć i poradzić sobie z cukrzycą. Próbuję więcej chodzić po pracy, ale zastanawiam się, czy jest coś więcej, co mógłbym robić?" 

Trener: "Podejmowanie działań w celu zarządzania swoim zdrowiem musi czuć się świetnie. Z jakimi dodatkowymi krokami chciałbyś poeksperymentować?" 

 

Działanie – na tym etapie klient rozpoczął wdrażanie zmian i pozostał spójny przez mniej niż 6 miesięcy.                                                                                                                                     

 Strategia Wdrażaj plan i informuj o możliwych nawrotach. Zapewnij klientom wsparcie społeczne dla długofalowych zmian. 

Przykład – Klient: „W ciągu ostatnich 4 miesięcy chodziłem 5 dni w tygodniu przez co najmniej 45 minut. Czuję się świetnie! Mój HbA1C spada, a ja straciłem nawet 10 funtów." 

Trener: "Dobrze jest trzymać się swojego planu i czerpać korzyści z ciężkiej pracy! Twoja rodzina była dla ciebie wielkim wsparciem. Jakie potencjalne bariery Twoim zdaniem mogą wykoleić Twój dalszy sukces?" 

 

Konserwacja – Klienci czują się najbardziej upoważnieni na tym etapie. Stosują zmianę zachowania przez 6 miesięcy lub dłużej i wiedzą, jak radzić sobie z potknięciami.                                   

 Strategia – Twoja rola polega na wzmocnieniu potrzeby przejścia z nagród zewnętrznych na wewnętrzne i unikaniu wypalenia dla klienta. Klient powinien zawsze wiedzieć, „dlaczego”. 

Przykład – Klient: „Mój HbA1C jest niższy, niż kiedykolwiek sobie wyobrażałem, i nie byłem na tej wadze, odkąd skończyłem 30 lat. Czuję się świetnie, mam niewiele zachcianek lub nie mam ich wcale i mam wystarczająco dużo energii, żeby jeździć na rowerze do pracy." 

Trener: "Kiedy po raz pierwszy zaczęliśmy ze sobą współpracować, powiedziałeś mi, że chcesz być osobą, która może osiągnąć swoje cele. Twoja ciężka praca i pracowitość opłaciły się. Słyszałem też, że Twoja motywacja poprawiła się od czasu, gdy zaczęliśmy razem pracować i możesz świętować to jako wygraną! Jaki jest następny mały krok, który wdrożysz, aby pozostać na tej ścieżce? 

 

Właściwe stosowanie TTM ma kluczowe znaczenie dla budowania zaufania i relacji z klientami. Ostatecznie wskazówki, których udzielasz, pomogą wprowadzić trwałą zmianę w życiu klienta. Jako trener zdrowia i specjalista ds. ćwiczeń, skuteczne stosowanie TTM odbywa się poprzez zrozumienie każdego etapu oraz praktyki i doświadczenia, które pojawiają się w pracy z klientami. Wielu klientów po raz pierwszy doświadcza nieoceniającego autentycznego wsparcia, dzięki któremu mogą stać się architektami zmian w swoim życiu.  

 

Inne pomocne blogi: 

Jak korzystać z modelu transteoretycznego, aby pomóc klientom w dokonywaniu zdrowych zmian behawioralnych? 

Motywacja i strategie zmiany zachowania dla przestrzegania ćwiczeń 

Kontynuacja edukacji:  

Stosowanie technik zmiany zachowania w modelu ACE IFT®, faza 1 Opracowanie raportu 

Stosowanie technik zmiany zachowania w modelu ACE IFT®, Faza 2 Interwencje behawioralne  

Stosowanie technik zmiany zachowania w modelu ACE IFT®, faza 3 pomaganie klientom w przezwyciężaniu wyzwań 

Stosowanie technik zmiany zachowania w modelu ACE IFT®, faza 4 Maksymalna skuteczność własna 

Na cześć Miesiąca Świadomości Raka Piersi i mojej mamy, która walczy z rakiem piersi po raz trzeci, chciałam podzielić się tą ważną informacją dla specjalistów ds. zdrowia i ćwiczeń fizycznych pracujących z osobami, które przeżyły raka piersi.

Najczęstszymi problemami, które nękają pacjentki po mastektomii, są zespół skrzyżowania górnego i ograniczenia zakresu ruchu w dotkniętym chorobą ramieniu. Zespół górnego krzyża to połączenie wysuniętych (zaokrąglonych) barków, przedniej głowy, lordozy szyjnej, skrzydlatej łopatki i kifozy piersiowej. W wyniku tych odchyleń postawy, mastektomii, wycięcia węzłów chłonnych i/lub napromieniowania, mięśnie klatki piersiowej mogą stać się napięte, skrócone i spastyczne. To nie tylko nasila odchylenia postawy, ale może również ograniczać zdolność pacjenta do poruszania ramieniem/barkiem poprzez zginanie, prostowanie, odwodzenie i rotację zewnętrzną. Chociaż jest to ogólne stwierdzenie, większość pacjentów będzie prezentować te objawy. Sytuacja pogarsza się jeszcze bardziej, jeśli kobieta przechodzi operację rekonstrukcyjną. Oprócz dalszego zaostrzenia zespołu skrzyżowania górnego może powodować zaburzenia równowagi mięśniowej w obszarze operacji, jeśli do rekonstrukcji zostanie użyty mięsień prosty brzucha lub mięsień najszerszy.