Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/customer/www/mantontowing.com/public_html/wp-content/plugins/wpseo-local/src/presenters/geo/position-presenter.php on line 38

Kuře je fantastickou náhradou červeného masa.

Kuře má dobře zdokumentované zdravotní přínosy, ale různé části a způsoby přípravy ovlivňují, jak zdravé bude vaše kuřecí jídlo. Tmavší řezy jako stehna a stehno obsahují vyšší kalorický obsah než světlejší řezy, jako jsou prsa. Zachování kůže nebo smažení kuřete také přidá nasycený tuk.

Pokud vyměňujete červené maso za kuřecí, budete chtít zůstat u kuřecích prsou, protože je to nejzdravější maso z ptáka.

Výhody zdraví

Kuře je fantastickou náhradou červeného masa. Maso je skvělým zdrojem bílkovin a je spojeno s řadou zdravotních výhod:

Silnější kosti a svaly

Libové bílkoviny v kuřecím mase jsou vynikajícím zdrojem aminokyselin. Naše těla používají aminokyseliny k budování svalové tkáně, což je zvláště důležité, když stárneme. Studie také ukázaly, že vyšší příjem bílkovin pomáhá udržovat minerální hustotu kostí. Konzumace kuřete může pomoci vybudovat silnější svaly a podpořit zdravější kosti, čímž se sníží riziko zranění a nemocí, jako je osteoporóza.

Řízení hmotnosti a zdraví srdce

Výzkum naznačuje, že 25-30 gramů bílkovin na jídlo nám může pomoci cítit se sytější. Jídla bohatá na bílkoviny mohou způsobit, že se budeme cítit sytější, přestože jíme méně, což pomáhá podporovat lepší regulaci hmotnosti. Zdravější hmotnost vede ke zlepšení rizikových faktorů srdečních problémů, jako jsou vysoké hladiny triglyceridů a vysoký krevní tlak. Kuře, jídlo bohaté na bílkoviny, může pomoci při regulaci hmotnosti a snížit riziko srdečních onemocnění.

Lepší nálada

Kuře obsahuje aminokyselinu tryptofan, která je spojována s vyššími hladinami serotoninu (hormonu „dobré nálady“) v našem mozku. Hladiny tryptofanu v kuřecím mase nejsou dostatečně vysoké, abyste se okamžitě cítili euforicky, ale studie ukazují, že může move&flex kde koupit pomoci zvýšit hladiny serotoninu ve spojení s dalšími faktory.

Výživa

Kuře je plné vysoce kvalitních bílkovin a neobsahuje mnoho tuku – zvláště pokud jíte libové kusy. Kromě bohatého obsahu bílkovin kuřecí maso také obsahuje:

Vitamín B12 tryptofan cholin Zinek Žehlička Měď

Živiny na porci

Syrové vykostěné kuřecí prsní řízky bez kůže obsahují:

Kalorie: 120 Bílkoviny: 26 gramů Tuk: 2 gramy Sacharidy: 0 gramů Vláknina: 0 gramů Cukr: 0 gramů

Pokračování

Na co si dát pozor

USDA doporučuje omezit velikost porcí potravin, jako je kuře, na dvě až šest a půl unce bílkovin denně. Lidé, kteří jsou fyzicky aktivní, mohou potřebovat více.

Správně skladujte a vařte své kuře, abyste předešli nemocem přenášeným potravinami. Křížová kontaminace během vaření nebo ponechání kuřete příliš dlouho odležet může vést k množení bakterií, které vás vážně onemocní.

I když je kuřecí maso považováno za libový protein, obsahuje malé množství cholesterolu. Pokud držíte nízkocholesterolovou dietu nebo máte vysoké riziko srdečních onemocnění, věnujte zvýšenou pozornost množství cholesterolu v mase, které kupujete. Nikdy není na škodu probrat to, co jíte, s lékařem nebo dietologem.

Jak připravit kuře

Poté, co si koupíte kuře, nezapomeňte ho do dvou hodin zmrazit. Pokud své kuře neuvaříte do dvou dnů, zmrazte ho v plastovém obalu bezpečném pro mrazení a před vařením ho rozmrazte. Existuje několik způsobů, jak rozmrazit mražené kuře:

Před vařením jej nechte 24 hodin rozmrazit v lednici. Ponořte ji do studené vody z vodovodu, aby se rozmrazila. Vodu vyměňujte každých 30 minut. Rozmrazení třílibrového balíčku může touto metodou trvat několik hodin. K rozmrazení kuřete použijte mikrovlnnou troubu. Ujistěte se, že ho vaříte hned poté.

Ať už použijete kteroukoli metodu, nenechávejte své kuře při rozmrazování v prostředí nad 40 stupňů F, protože na mase mohou začít růst bakterie. Kuře si můžete připravit i zmrazené.

Při vaření se místo na dobu vaření zaměřte na ohřev masa na správnou teplotu. Před konzumací by kuře mělo dosáhnout vnitřní teploty 165 stupňů F. Pro kontrolu vložte potravinářský teploměr do nejtlustší části jakéhokoli kusu kuřete, který připravujete. Nedovolte, aby se teploměr dotýkal kostí.

Při pečení kuřete:

Vykostěné prso o objemu 4 unce by mělo trvat 20 až 30 minut při teplotě 350 stupňů F, než se vaří. Kuřecí prsa nevykostěná budou větší a jejich vaření bude trvat déle. Vložte je do trouby na 30 až 40 minut při 350 stupních F. U plněných kuřecích prsíček pečte dalších 15 až 30 minut, abyste měli jistotu, že jsou propečená.

Pokračování

Pokud musíte kuře krájet, použijte samostatnou řeznou plochu a nůž, abyste zabránili křížové kontaminaci s jinými potravinami. Po dokončení důkladně očistěte a vydezinfikujte řeznou plochu a veškeré kuchyňské nástroje, které se dotýkaly syrového kuřete. Mezi dotykem syrového masa a jakéhokoli jiného jídla si vždy umyjte ruce.

Existuje mnoho způsobů, jak si vychutnat dobrá kuřecí prsa, včetně:

Strouhané do salátu. Grilované s rýží nebo se zeleninou. Nakrájené na sendvič. Jako náhrada hovězí placičky v burgeru. Promícháme s těstovinami a oblíbenou omáčkou. V zábalu se salsou a hummusem. WebMD Medical Reference Zhodnotil(a) Dan Brennan, MD dne 02. září 2020

Zdroje

ZDROJE:

American Heart Association: “Maso, drůbež a ryby: sběr zdravých bílkovin.”

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí: „Připisování nemocí, hospitalizací a úmrtí z potravin potravinovým komoditám pomocí dat o vypuknutí epidemie, Spojené státy americké, 1998–2008“.

ESHA Research, Inc., Salem, Oregon.

National Chicken Council: “Výživová hodnota kuřete.”

National Chicken Council: „U.S. Historie kuřecího průmyslu.”

Národní institut artritidy a muskuloskeletálních a kožních nemocí: “Měření kostní hmoty: Co znamenají čísla.”

Živiny: “Vliv tryptofanu a serotoninu na náladu a kognici s možnou úlohou osy střevo-mozek.”

Výživa & Metabolismus: “Dietní pokyny by měly odrážet nové poznatky o potřebách bílkovin dospělých.”

The American Journal of Clinical Nutrition: „Zdraví bílkovin a kostí ve stravě: systematický přehled a metaanalýza od National Osteoporosis Foundation“

The American Journal of Clinical Nutrition: “Role bílkovin při hubnutí a udržování hmotnosti.”

USDA MyPlate: “Vše o proteinových potravinách.”

USDA: “Velké tání — bezpečné metody rozmrazování pro spotřebitele.”

Tento příběh byl aktualizován ve 20:35.

23. dubna 2021 – Použití Johnsona & Vakcína Johnson COVID-19 by měla být ve Spojených státech obnovena pro všechny dospělé, uvedly v pátek FDA a CDC, ačkoli poskytovatelé zdravotní péče by měli pacienty varovat před rizikem vzniku vzácných a závažných krevních sraženin, které způsobily, že agentury dříve pozastavily distribuci vakcíny. tento měsíc.

„Vidíme, že celkový počet případů byl 1,9 případů na milion lidí. U žen ve věku 18 až 49 let bylo přibližně 7 případů na milion. Riziko je ještě nižší u žen ve věku nad 50 let, a to 0,9 případů na milion,“ řekla ředitelka CDC Rochelle Walensky, MD, na tiskové konferenci v pátek večer. 

Potenciální přínosy vakcíny nakonec výrazně převýšily její rizika.

„Pokud jde o přínosy, zjistili jsme, že na každý 1 milion dávek této vakcíny je vakcína J&J vakcína by mohla zabránit více než 650 hospitalizacím a 12 úmrtím u žen ve věku 18-49 let,“ řekl Walensky. Potenciální přínosy pro ženy nad 50 let byly ještě větší: Mohlo by to zabránit 4700 hospitalizacím a 650 úmrtím.

“Nakonec se ukázalo, že tato vakcína je bezpečná a účinná pro velkou většinu lidí,” řekl Walenský na tiskové konferenci v pátek večer.

Doporučení pokračovat v zavádění vakcíny přišlo sotva 2 hodiny poté, co Poradní výbor CDC pro imunizační praktiky odhlasoval doporučení zrušit pauzu. Hlasování bylo 10:4, jeden se zdržel hlasování.

PŘERUŠENÍ: CDC ACIP doporučuje zrušit pauzu na Johnsonovi & Johnsonova vakcína. 10-4 (1 zdržel se) Bude přidán nový jazyk, který specifikuje velmi vzácnou možnost poruchy krevní sraženiny. Některé neshody ohledně toho, zda by mělo být varování důraznější, zejména pro ženy — Leana Wen, M.D. (@DrLeanaWen) 23. dubna 2021

Rozhodnutí také obsahuje pokyny pro varování určené ženám mladším 50 let, které mají zvýšené riziko vzácné, ale závažné poruchy krevní sraženiny zvané trombóza se syndromem trombocytopenie (TTS). 

K 21. dubnu bylo potvrzeno 15 případů TTS, všechny u žen a 13 z nich u žen do 50 let, mezi 7,98 miliony dávek J.&J vakcína podávaná v USA Tři ženy zemřely.

FDA a CDC doporučily pauzu 13. dubna poté, co hlásily, že u 6 žen se rozvinula porucha srážlivosti krve 6 až 13 dní poté, co dostaly J.&J vakcína.

William Schaffner, MD, odborník na infekční choroby z Vanderbilt University v Nashvillu a nehlasující člen ACIP, řekl v rozhovoru, že panel učinil správné doporučení.

Pochválil jak rozhodnutí restartovat vakcínu, tak aktualizované varovné informace, které „vysvětlí [TTS] úplněji lidem, zejména ženám, které se chystají očkovat.

Pokud jde o ženy v rizikové skupině, které potřebují mít na výběr vakcíny, Schaffner řekl, že to bude v celé zemi řešeno odlišně.

„Každý poskytovatel nebude mít ve své lokalitě alternativní vakcíny, takže bude existovat mnoho různých způsobů, jak toho dosáhnout. Možná budete muset získat tyto informace a vybrat si, na kterou stránku půjdete v závislosti na dostupné vakcíně, pokud je pro vás tato záležitost důležitá,“ poznamenal.

ACIP učinil dnešní rozhodnutí po 6hodinovém mimořádném setkání, aby si vyslechl důkazy o výhodách Johnsona & Johnsonovy ochranné výhody proti COVID-19 vs. riziko TTS.

Na tiskovém briefingu CDC-FDA Walensky poukázal na to, že během několika posledních dnů, kdy regulační orgány přezkoumaly vzácné příhody, byli nově identifikovaní pacienti léčeni vhodně, bez použití heparinu, což se pro léčbu TTS nedoporučuje. 

V důsledku toho měli regulátoři pocit, že se jejich zprávy dostaly k lékařům, kteří nyní věděli, jak přijmout zvláštní opatření při léčbě pacientů s touto poruchou.

Řekla Johnson & Johnsonova injekce zůstala důležitou možností, protože byla pohodlná na podávání a snáze se skladovala než jiné vakcíny v současnosti povolené v USA.

Peter Marks, MD, ředitel Centra pro biologické hodnocení a výzkum FDA, uvedl, že agentura již přidala informace popisující riziko vzácné poruchy srážení do svých informačních listů pro pacienty a lékaře.

Janet Woodcocková, úřadující komisařka FDA, uvedla, že očkovací centra by mohla pokračovat v podávání „jeden a hotovo“ již zítra ráno.

23. dubna 2021 – FDA zveřejnila zprávu o podmínkách v nečinném výrobním závodě v Baltimoru, kde je 15 milionů dávek Johnsona & Johnsonova vakcína proti koronaviru byla minulý měsíc kontaminována.

Zpráva uvádí, že továrna provozovaná společností Emergent BioSolutions byla špinavá a měla oprýskanou barvu a černé a hnědé zbytky na podlahách. Drogové složky a odpadní produkty nebyly správně skladovány a nebylo s nimi správně nakládáno, uvádí zpráva.

Zaměstnanci byli špatně vyškoleni a nedodržovali výrobní postupy, což vedlo ke kontaminaci očkovacích materiálů, uvádí zpráva. Zaměstnanci se pohybovali mezi různými částmi továrny, aniž by měnili šaty nebo boty, uvedla zpráva s odkazem na pozorování založená na zkoumání videozáznamů.

Žádná z vakcín proti COVID vyrobených v továrně v Baltimoru nebyla uvolněna pro veřejnost. Asi 8 milionů dávek J&J vakcína byla podávána ve Spojených státech, ale všechny tyto dávky byly vyrobeny v Evropě.

Výroba vakcíny se v továrně v Baltimoru pozastavila a veškeré tam vyrobené vakcíny byly uskladněny a budou dále zkoumány.

„U již vyrobených vakcín (v závodě v Baltimoru) budou produkty podrobeny dalšímu testování a budou důkladně vyhodnoceny, aby byla zajištěna jejich kvalita před případnou distribucí. Nedovolíme uvolnění žádného produktu, dokud nebudeme mít jistotu, že splňuje naše očekávání ohledně kvality,“ stojí ve zprávě FDA.

Zpráva také uvádí, že společnost Emergent plně neprozkoumala, jak 15 milionů dávek J&J vakcína byla kontaminována.

Závod v Baltimoru vyráběl oba modely J&J vakcíny a vakcíny AstraZeneca. Pracovníci minulý měsíc smíchali přísady pro obě vakcíny, což vedlo k J&J dávky jsou zničeny. Poté federální vláda nařídila rostlině, aby přestala vyrábět vakcínu AstraZeneca.

J&Společnost J získala povolení k nouzovému použití své vakcíny, ale společnost AstraZeneca nikoli.

J&J a Emergent uvedli, že budou spolupracovat s FDA na řešení problémů v továrně

“Johnson.” & Johnson bude vykonávat svou kontrolní pravomoc, aby zajistil, že všechny připomínky FDA týkající se zařízení Emergent budou řešeny rychle a komplexně,“ uvedla společnost v prohlášení.

Mezitím pokračuje vládní vyšetřování zpráv, že malý počet lidí, kteří dostali J&J vakcína vyvinula krevní sraženiny.

CDC a FDA doporučily dočasnou pauzu v používání J&J vakcína minulý týden poté, co šest žen nahlásilo vzácnou poruchu srážlivosti krve. Ženy ve věku 18–48 let pociťovaly příznaky 6 až 13 dnů po podání Johnsonova & Johnson zastřelil. Později byl ohlášen sedmý případ týkající se ženy, stejně jako případ muže, u kterého se během Johnsona vyvinula krevní sraženina & Johnson klinické studie.

Vládní úřady mohou rozhodnout již v pátek.

J&J uvedl, že obnoví zavádění své vakcíny v Evropě poté, co zdravotnická agentura Evropské unie uvedla, že k vakcíně by mělo být připojeno varování o možném spojení s krevními sraženinami.

27. února 2021 — A pak byly tři. FDA dnes udělila povolení k nouzovému použití vakcíny proti koronaviru od společnosti Janssen/Johnson & Johnson poté, co zkontroloval své údaje o bezpečnosti a účinnosti.

Větší dostupnost vakcíny v době vysoké poptávky a omezené nabídky by mohla úředníkům pomoci očkovat více Američanů rychleji. Navíc ten Johnson & Johnsonova vakcína vyžaduje pouze jednu dávku a může být skladována při běžných chladicích teplotách.

První reakce na EUA pro Johnson & Johnsonova vakcína byla pozitivní.

"Výhody třetí vakcíny, zejména té, která je jednorázová a lze ji skladovat bez zvláštních požadavků na chlazení, budou hlavním přínosem k tomu, aby byla široká veřejnost očkována dříve, a to jak v USA, tak na celém světě." Phyllis Tien, MD, profesorka medicíny v oddělení infekčních nemocí na Kalifornské univerzitě v San Franciscu, řekla Medscape.

"Je to skvělá zpráva. Máme ještě třetí vakcínu, která je vysoce účinná v prevenci COVID a ještě účinnější v prevenci těžké COVID," řekl Paul Goepfert, MD. To je "obrovská dobrota pro naši zemi i další země."

"Tato vakcína byla také prokázána jako účinná proti kmeni B.1.351, který byl poprvé popsán v Jižní Africe," dodal Goepfert, ředitel Alabamské kliniky pro výzkum vakcín a specialista na infekční choroby na University of Alabama-Birmingham.

Jedna nedávná obava se soustředí na lidi ve věku 60 let a starší. Dokumenty vydané FDA začátkem tohoto týdne naznačují nižší účinnost, 42 %, pro imunizaci Janssen/Johnson a Johnson mezi lidmi v této věkové skupině s určitými relevantními komorbiditami.