Gdy osoba zostanie narażona na rotawirus, pojawienie się objawów zajmuje około dwóch dni.

„Leki na receptę, stosowane zgodnie z zaleceniami, mogą być bezpieczne i skuteczne”, mówi M.D., Pediatra Henry’ego Forda. „Jednak gdy leki na receptę nie są stosowane prawidłowo lub przyjmowane przez kogoś innego niż osoba, do której została przepisana, zwłaszcza dzieci, mogą mieć katastrofalne wyniki.”

w rzeczywistości, według Centers for Disease Kontrola i zapobieganie (CDC), około 60 000 dzieci w wieku 18 lat i młodszych, odwiedzają pogotowie każdego roku z powodu niezamierzonych zatruć leki.

„Niezwykle ważne jest, aby rodzice zachowały wszystkie leki-bez recepty. i recepta – poza zasięgiem dzieci w każdym wieku – mówi dr Saab.

Małe dzieci mogą być kuszone przez jasne kolory lub pomylić narkotyki z cukierkami (lub po prostu podążają za instynktem małego wkładania rzeczy do ust), więc ważne jest, aby odłożyć lekarstwo „w górę i na wylanie” – zniknęło? Sięgnij i wzrok – za każdym razem, gdy go używasz. Nie zostawiaj go na blacie ani przy łóżku dziecka, nawet jeśli będziesz musiał je ponownie dać za kilka godzin.

, podczas gdy dużo butelek lub opakowań są dostarczane z dzieckiem Kaperze lub zamki bezpieczeństwa, nie bierz za pewnik, że twoje dziecko i tak nie mogło ich otworzyć. Upewnij się, że bezpiecznie zablokujesz czapkę za każdym razem, gdy korzystasz z butelki i przechowujesz ją poza zasięgiem lub w bezpiecznej szafce.

Doprowadzenie dzieci do medycyny może czasem być wyzwaniem, ale ważne jest, aby edukować je Leki lub używanie witamin i unikaj używania terminu „cukierki”, gdy próbuje zmusić dziecko do przyjęcia leków.

„Nie polecam rodziców próbujących zmusić małych dzieci do przyjmowania leków, nazywając to coś innego, ”Dr Saab mówi. „Lepiej wyjaśnić, dlaczego ważne jest, aby wziąć lekarstwo i wyjaśnić, że jest ono podawane tylko przez rodzica lub opiekuna i nigdy nie przyjmuje się samodzielnie.”

A co z dostępem do medycyny dla starszych Dzieci i nastolatki?

Nastolatki prezentują inny zestaw problemów, jeśli chodzi o bezpieczeństwo leków. Wiele nastolatków niewłaściwie używa lub nadużywa leków na receptę, do których mogą mieć łatwy dostęp do szafki medycyny rodzinnej. Mogą także dzielić skradzione leki na receptę z przyjaciółmi. Często stosowanie leków na receptę jako leków rekreacyjnych może prowadzić do bardziej ryzykownych zachowań i przyjmowania nielegalnych narkotyków. Ankieta przeprowadzona przez National Institute on Drug Abuse for Teens (część National Institutes for Health) z 2017 r. Wykazała, że ​​ponad 16 procent z 12 równiarki zgłosiło niewłaściwy lek na receptę. Najczęściej niewłaściwie stosowane typy leków na receptę to:

 • Opioidy (takie jak Vicodin, Oxycontin lub Codeine), które są używane do złagodzenia bólu
 • Opresyjne (takie jak Valium lub Xanax) które są używane do złagodzenia lęku lub pomocy osobie snu
 • Stymulanty (takie jak adderall lub ritalina), które są stosowane w leczeniu zaburzenia nadpobudliwości deficytu uwagi (ADHD)

nastolatków Coraz częściej nadużywają leków OTC, w tym zimne leki i syropy kaszel, również jako leki rekreacyjne.

Powiązany temat: używanie narkotyków i amp; Nastolatki: 5 kluczowych rzeczy, które każdy rodzic może zrobić

„Ważne jest, aby rozpocząć rozmowy z młodymi nastolatkami lub nastolatkami na temat niebezpieczeństw związanych z eksperymentami z narkotykami, w tym lekami bez recepty”-mówi dr Saab. „Myślę, że jest to zapomniane lub nieznane rodzicom, ponieważ jest dostępny bez recepty i może wydawać się taki nieszkodliwy.”

Oprócz ciągłych rozmów z nastolatkiem na temat używania narkotyków, uważaj miejsca, w którym przechowujesz wszystkie leki w swoim domu i utrzymujesz je w zabezpieczeniu.

Jeśli podejrzewasz, że twoje dziecko przełknęło narkotyki, skontaktuj się z Centrum Kontroli Poison natychmiast pod numerem 1-800-222-1222. Jeśli występują objawy natychmiastowego niepokoju lub rodzic nie jest pewien stanu, dotarł bezpośrednio do ER lub zadzwoni pod 9-1-1.

Aby znaleźć pediatrę lub dostawcę medycyny rodzinnej w Henry Ford, odwiedź Henryford.com lub zadzwoń pod numer 1-800 Henryford (436-7936).

Dr. Lisa Saab jest certyfikowanym przez zarządem pediatry, który widzi pacjentów w Henry Ford Medical Center-Ford Road w Dearborn.

Kategorie: Parentwell

Tagi: Pediatrics, Lisa Saab

;

Prawdopodobnie zdarzyło się to tobie lub członkowi rodziny: biegunka, wymioty, gorączka i ból brzucha. Zwykle (i niepoprawnie) nazywa się „grypą żołądkową” lub tym, co lekarze nazywają „zapaleniem żołądka i jelit” lub zapaleniem żołądka i jelit.

„Staram się nie używać terminu„ grypa żołądka ”, jak to możliwe Bądź mylony z grypą lub „grypą”, która jest zupełnie innym wirusowym stanem ”, mówi Brian Titesworth, pediatra w Henry Ford Health System.

Dr. Titesworth wyjaśnia, że ​​„grypa” ma charakter oddechowy i że wirusowe zapalenie żołądka i jelit jest lepszym terminem dla tego rodzaju choroby. Dodaje, że w przeciwieństwie do grypy wirusy powodujące zapalenie żołądka i jelit są obecne przez cały rok. Sezon grypowy – pora roku, kiedy grypa jest powszechna – zwykle trwa od października do kwietnia ze szczytem w grudniu i lutym, kiedy pogoda jest najzimniejsza.

Centers for Disease Control (CDC) twierdzi, że rotawirus jest Najczęstsza przyczyna zapalenia żołądkowo -jelitowego. Gdy osoba zostanie narażona na rotawirus, pojawienie się objawów zajmuje około dwóch dni. Rotawirus łatwo rozprzestrzenia się wśród niemowląt i małych dzieci. Często mycie rąk łagodnym mydłem i wodą jest niezbędne do zapobiegania rozprzestrzenianiu się robaków żołądkowych i innych zarazków.

Jak poradzić sobie z wirusem żołądka

, ponieważ niemowlęta i bardzo małe dzieci są tak podatne Ku zapaleniem żołądkowo -jelitowego rodzice muszą ich uważnie obserwować. Niemowlęta mogą zostać poważnie odwodnione, a nawet mogą być hospitalizowane. Objawy odwodnienia mogą obejmować zmniejszoną moc moczu i suchość w ustach. Odwodnione dzieci mogą również płakać z nielicznymi łzami lub bez nich, być niezwykle sennym lub wybrednym.

Dr. Titesworth ostrzega, że ​​krytycznym objawem odwodnienia u niemowląt i małych dzieci nie ma mokrej pieluchy lub nie oddawanie moczu w ciągu ponad ośmiu godzin. Inne objawy, które wymagają natychmiastowej pomocy medycznej, wymiotują krew lub krwawą biegunkę.

Jednak w większości przypadków błędy żołądkowe zwykle rozwiązywają się z czasem bez specjalnego leczenia, zgodnie z American Academy of Pediatrics. Utrzymuj swoje dziecko komfort i zapobiega odwodnieniu. Zachęcaj chorych dzieci do odpoczynku, picia dodatkowych płynów i przyjmowania żywności jako tolerowanej.

Dieta bachora (banany, ryż, jabłek i tosty) to uświęcone leczenie biegunki i wymiotów. Te nijakie produkty spożywcze są łatwe w układzie trawiennym, dopóki nie można ponowne przywrócenia regularnej zdrowej diety żywności, takiej jak owoce, warzywa, pełne ziarna, chude mięso i jogurt, które mogą pomóc w zapewnieniu składników odżywczych potrzebnych do pełnego odzyskania.

Picie płynów jest również ważne, aby zapobiec odwodnieniu. Dr Titesworth zaleca, aby dziecko pije wodę i dać mu lub jej napój zastępczy elektrolitu, taki jak pedilyte, aby zastąpić utracone płyny.

„Staje się frustrujące, próbując nawodnić dzieci”, dr. Powiedział Titesworth. Radzi wypróbować małe, częste ilości płynów, takich jak ½ do 1 uncji płynu co 10-15 minut, jeśli jest problemem. Dodaje, że smak Pedialyte poprawił się na przestrzeni lat, a do wypróbowania są różne smaki przyjazne dzieciom.

Kiedy masz chore dziecko, chcesz się opiekować, jak tylko możesz go zdobyć. Dowiedz się więcej o naszych wygodnych opcjach opieki tego samego dnia.

Dr. Brian Titesworth jest certyfikowanym przez zarządem lekarzem medycyny i medycyny wewnętrznej, który widzi pacjentów w Henry Ford Medical Center-Southfield.

Kategorie: Parentwell

Tagi: Brian Titesworth, Pediatrics, Primary Care

Zapytaj Dr. Ryan: Jak spać, Sweet Sleep

Michael Ryan, Psy.D., jest dyrektorem klinicznym Służby Wsparcia Raka w Henry Ford Cancer Institute.

Rak może wydawać się złym marzeniem, powodując bezsenność u wyczerpanych ludzi. Około 50 procent pacjentów z rakiem doświadcza zaburzeń snu wywołanych przez kombinację czynników. Leki, takie jak sterydy i chemioterapia, mogą być kradną snu. Winowni są również stres, bezrobocie i zmiany stylu życia z powodu pandemii COVID-19.

Powszechne przyczyny bezsenności związanej z rakiem

Ból z raka lub leczenia może zakłócać sen. Weź leki przeciwbólowe, wykonuj głębokie oddychanie, rozpocznij terapie relaksacyjne i angażuj się w inne zdrowe rozproszenie. Omów problemy związane z lekiem ze swoim zespołem opieki.

Bez normalnej rutyny pracy pacjenci lub osoby, które przeżyły, mogą mieć bezsenne noce. Zachowaj codzienny harmonogram. Obejmują codzienne ćwiczenia i relaksujące wieczorne zajęcia. Urządzenia elektroniczne, niepokój i dyskusje na temat pieniędzy mogą być nadmiernie stymulowane. Wyłącz elektronikę o 20:00 Odkładaj rozmowy pieniężne do rana. Ćwiczenia, medytacja, głębokie oddychanie, dziennikarstwo, joga lub modlitwa mogą zwalczać stres i ułatwić sen.

Niektóre potrawy mogą sprawić, że będziesz niekomfortowo od czasu snu. Unikaj białego chleba, ryżu, makaronu i słodkich przekąsek. Jedz mniejsze posiłki. Przekaż kofeinę i alkohol – zamiast tego wypróbuj mleko lub herbatę ziołową.

Wielka debata na Nap

Daytime Grogginess spowodowana nocną bezsennością jest trudna. Spróbuj drzemka. Czy nie.

 • Drzemki krótkoterminowe trwające nie więcej niż 20 minut mogą w pełni przywrócić funkcję poznawczą według badaczy NASA. Wypróbuj.
 • Długie drzemki leczące trzy godziny mogą być wymagane u pacjentów zmęczeni rakiem lub leczeniem. Jeśli wystąpi bezsenność, zmniejsz drzemkę.
 • Unikanie drzemek lub drzemki odkładania może być oznaką depresji lub trudności w radzeniu sobie. Planuj zaangażowanie się w działania w celu zwalczania objawów depresyjnych i rozważenie pomocy zawodowej.
 • Żadne drzemki nie mogą być najlepszą opcją dla niektórych osób. Eksperymentuj, aby zobaczyć, co dla ciebie działa.

słodkie sny, ostatecznie

Jeśli nadal masz problemy ze snem, zachowaj dziennik snu, aby dokładnie zapisać fakty, które można użyć, kiedy użyć Rozmowa z zespołem opieki. Winowajcą może być nierozpoznany https://harmoniqhealth.com bezdech senny lub inne problemy.

;

Co jakiś czas ktoś w świecie żywienia (lub na peryferiach) podnosi czerwoną flagę o pozornie nieszkodliwym elemencie zaopatrzenia w żywność. Najczęściej są to tylko czerwone śledzie, które mają tendencję do rozpraszania się – lub są obciążone – z czasem. Najpierw był tłuszcz, potem pszenica, a teraz jest to coś, co nazywa się Lektyna.

Popularna książka zatytułowana Paradoks roślin sugeruje, że białko wiążące węglowodany jest jedną z głównych przyczyn stanu zapalnego. Autor twierdzi, że regularne spożywanie żywności bogatych w lektynę może zwiększyć ryzyko przewlekłych chorób, w tym raka i otyłości.

Rezultat końcowy: rosnąca liczba Amerykanów porzuca dużą kategorię opartego na roślinach Żywność (w tym zboża, orzechy, a nawet pomidory). Ale czy to roszczenie jest legalne? I gdzie to pozostawia lektyny?

Lektyna 101

Lektyny reprezentują rodzinę białek występujących we wszystkich produktach do pewnego stopnia. Są najbardziej skoncentrowane w ziaren i roślin strączkowych, ale znajdują się również w mniejszym stopniu w produktach i żywności zwierzęcych. Podczas gdy niektórzy eksperci porównują lektyny do glutenu, co może być szkodliwe dla niektórych osób, dowody potwierdzające tę teorię. : Zapalenie i Twoja dieta: jakie jest połączenie?

Uwagi ostrzegawcze

W przypadku większości ludzi jedzenie lektyn stanowi zerowe obawy zdrowotne. Nie ma badań na ludziach sugerujących, że lektyny są szkodliwe. Badania laboratoryjne i zwierzęce są ograniczone i w dużej mierze niejednoznaczne. W rzeczywistości badania w przeważającej mierze stwierdzają, że pokarmy bogate w lektinę, w tym pełnoziarniste, orzechy, fasolę i warzywa z nocnymi (pomidory, bakłażany i papryka) mogą faktycznie zmniejszyć ryzyko przewlekłej choroby.

Jedyny sposób, aby to jedyny sposób na sposób Zdobądź zbyt dużo lektyny, jeśli jesz niedogotowaną fasolę. Nawet wtedy będziesz musiał zjeść sporo, aby zauważyć wszelkie negatywne efekty. Jeśli zdarzy ci się spożywać tonę niedogotowanej fasoli, możesz cierpieć z powodu krótkoterminowych problemów z brzuchem-takich jak gaz, wzdęcia, biegunka lub skurcze.

Specyficzny składnik żywności lub składniki odżywcze, staraj się zjeść zrównoważoną dietę z dużą ilością owoców, warzyw i pełnoziarnistów.

Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak zmiany w diecie i stylu życia mogą pomóc w zdrowiu. Aby znaleźć lekarza w Henry Ford lub umówić się na spotkanie, odwiedź Henryford.com lub zadzwoń pod numer 1-800 Henryford (436-7936). Aby spotkać się z zarejestrowanym dietetykiem, zadzwoń pod numer 1-855-434-5483.

Możesz także przeczytać więcej porad żywieniowych i fitness w naszych sekcjach Eatwell i MoveWell, więc zasubskrybuj wszystkie najnowsze wskazówki.

Kategorie: Eatwell

Tagi: Bethany Thayer, Nutrition, Wellness

2012 . Nagrody za jakość – 25 stycznia 2012 r.
 • Rozwiązywanie problemów, szybkie i powolne – 15 lutego 2012 r.
 • Siedmioletnia perspektywa produkcji Lean – 7 marca 2012 r.
 • Upodmiotowienie na poziomie żywopłotu, dosłownie – 16 maja 2012 r.
 • Gemba Walk dla liderów, aby utrzymać szczupły postęp i rozwinąć ludzi – 27 czerwca 2012 r.
 • Rewilacja Gemba Walk with Walk z Gemba Walk z Dr Liker – 18 lipca 2012 r.
 • Lean in Your Up -North Backyard, Mich Mich Konsorcjum IGAN Lean – 25 lipca 2012 r.
 • Tworzenie i podtrzymanie szczupłej kultury ciągłego doskonalenia – 12 września 2012 r.
 • Przejście lean Management i recepty IOM na najlepszą opiekę po niższych kosztach – 28 listopada 2012 r.
 • Wersja 2.0 HFPS, Pościg Akredytacji ISO 15189 – 5 grudnia 2012 r.
 • ;

  Wydaje się, że zawsze jest nowa modna dieta reklamowana jako kolejny wielki cud zdrowia i utraty wagi przez celebrytę lub wpływowy. Albo artykuły pojawiają się w Internecie lub mediach społecznościowych o pewnym jedzeniu, wchodząc je jako kolejne duże super jedzenie, które zmieni twoje życie, albo jako niebezpieczny złoczyńca, który na zawsze powinien zostać zakazany z twojego talerza.

  Regularnie prosimy zarejestrowanych dietetyków Henry’ego Forda o pomoc w rozwiązaniu całego tego szumu, aby udzielić praktycznej, przydatnej porady dla zdrowszego odżywiania w oparciu o nauki o żywieniu.

  Oto nasze najpopularniejsze artykuły na temat trendów żywieniowych i dietowych w 2019 r..

  • Uważne jedzenie vs. Dieta Patricia Jurek, RD, dzieli kilka strategii bardziej uważnego jedzenia. Co to znaczy? Uważne jedzenie zakotwicza cię w tej chwili, abyś mógł cieszyć się jedzeniem i jeść mniej. Nie chodzi o dietę ani ograniczenie. Chodzi o optymalne jedzenie.
  • Powinieneś zjeść więcej zupy: 5 powodów, dla których przechodzimy przez kolejną długą, zimną zimę, popijanie gorących zup i gulaszów może utrzymać ciepło i twoją rodzinę. Zupa nie tylko kęs z mroźnej nocy, ale także bezproblemowy sposób na szybkie i zdrowe obiad na stole.
  • Zignoruj ​​tę radę: 4 wspólne wskazówki żywieniowe, aby zapytać Bethany Thayer, Rdn , rzuca trochę światła na popularne zalecenia dotyczące żywienia i wyjaśnia, dlaczego niektórzy mogą nie być tak dobrą radą.
  • Jak zwalczyć apatię obiadową, nawet inspirowani smakoszem zwykle powtarzają posiłki każdego tygodnia. I nie bez powodu: ludzie są stworzeniami nawyków. Czujemy się komfortowo z tą samą codzienną rutyną. Ale nawet najbardziej pocieszający skład posiłków może po pewnym czasie zacząć poczuć się jak obiad. Oferujemy pięć wskazówek dotyczących zmiany tego, gdy nie wiesz, co zrobić na obiad.
  • Co jeść (lub nie) podczas menopauzy, niezależnie od tego, czy cierpisz na błyski gorące, bezsenność, drażliwość, czy inną Inne połączenie niepokojących objawów, to, co jesz podczas menopauzy, może mieć duży wpływ na to, jak doświadczasz objawów. Sprawdź ten przewodnik po tym, co powinieneś jeść więcej i jakich potraw, aby uniknąć.
  • 5 wskazówek, aby zwiększyć metabolizm