Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/customer/www/mantontowing.com/public_html/wp-content/plugins/wpseo-local/src/presenters/geo/position-presenter.php on line 38

Co vědět o chronické pankreatitidě

Chronická pankreatitida je dlouhodobá progresivní zánětlivá onemocnění slinivky břišní, která vede k trvalému rozpadu struktury a funkce tohoto orgánu.

Spankreas je žláza v horním břiše, za žaludkem a pod hrudní koš. Vytváří důležité enzymy a hormony, které pomáhají rozkládat a trávit jídlo. Rovněž způsobuje, že inzulín zmírňuje hladiny cukru v krvi.

Nejčastější příčinou chronické pankreatitidy je dlouhodobá porucha užívání alkoholu, což způsobuje 40–70% všech případů. Autoimunitní podmínky, blokády potrubí, nedostatky vitamínu, chemoterapie a některé další faktory mohou také způsobit chronickou pankreatitidu. Může přetrvávat po průchodu akutní fáze, což způsobuje progresivní a trvalé poškození pankreatu. Mezi příznaky a příznaky chronické pankreatitidy patří těžká bolest v horním břiše, která může někdy cestovat po zádech a je po jídle intenzivnější, stejně jako nevolnost a zvracení, častěji se vyskytují během epizod bolesti.

jako Postupuje stav, epizody bolesti se stávají častějšími a závažnějšími. Někteří jedinci zažijí konstantní bolest břicha. Mastová stolička

 • Bloting
 • Břichové křeče
 • Nakonec nemusí být pankreas schopna produkovat inzulín vůbec, což vede k diabetu 1. typu, což vede k diabetu 1. typu, vedou které mohou způsobit následující příznaky:

  • Thirst
  • Časté močení
  • Intenzivní hlad
  • Neúmyslné hubnutí
  • Blurred Vision

  Léčba

  Léčba se zaměřuje na zmírňování příznaků, zpomalení nebo zastavení poškození slinivky břišní a řízení zdravotních problémů pramenící z chronické pankreatitidy.

  Změny životního stylu

  Lidé s chronickou pankreatitidou možná budou muset provést určité změny životního stylu, včetně:

  • V případě potřeby se vyhýbání konzumace alkoholu: zastavení konzumace alkoholu pomůže zabránit další poškození slinivky břišní. Pomůže také zmírnit bolest. Někteří lidé mohou potřebovat odbornou pomoc, aby se vzdali alkoholu. Pokračování v pití zvyšuje riziko smrti. Změny: Jíst malá jídla s nízkým obsahem tuků může častěji pomoci zmírnit příznaky.

  Management bolesti

  Lékaři mohou doporučit odlehčovače bolesti, počínaje volně prodejnými možnostmi. Pokud to nefunguje, může lékař doporučit silnější léky na reliefování bolesti, včetně:

  • Nesteroidní protizánětlivé léky, jako je ibuprofen nebo naproxen
  • Pregabalin
  • Opioidy, pokud se jiná léčba bolesti ukáže neefektivní

  Život v bolesti může vést k depresi, což může zvýšit vnímání bolesti. Lékař může předepsat antidepresiva, aby zmírnila emoční i fyzická bolest. To může způsobit cukrovku. V jedné studii zahrnující lidi s genetickou pankreatitidou se 48% účastníků nakonec vyvinulo diabetes. /

  Někdy závažná chronická bolest nereaguje na úlevy od bolesti. Potrubí v pankreatu mohou mít zablokování. To může způsobit hromadění trávicích šťáv, což způsobuje intenzivní bolest.

  Další příčinou chronické intenzivní bolesti může být zánět hlavy slinivky břišní. Těžké případy. To jim umožňuje protékat malý deflovaný balón endoskopem a do potrubí. Nafouknutí balónu rozšiřuje potrubí tak, aby chirurg mohl umístit stent, aby byl otevřený. /H4>

  Resekce pankreasu je odstranění části pankreatu. To zmírňuje bolest způsobenou zánětem, který dráždí nervové zakončení, a také snižuje tlak na potrubí.

  Pro resekci pankreatu se používají tři hlavní techniky:

  • Postup begeru se používá : To zahrnuje resekci zanícené pankreatické hlavy s pečlivým šetřením duodenum. Poté chirurg připojí zbytek slinivky břišní ke střevům. Frey postup přidává dekompresi podélného potrubí k resekci hlavy pankreatu. Chirurg odstraňuje hlavu slinivky břišní a stlačuje kanály jejich spojováním se střevami. Lékaři to obvykle doporučují pouze ve velmi závažných případech intenzivní chronické bolesti, když je hlava slinivky břišní a potrubí je také blokováno. Toto je nejúčinnější postup pro snižování bolesti a zachování funkce slinivky břišní. Má však nejvyšší riziko infekce a vnitřního krvácení.

   Celková pankreatektomie

   To zahrnuje chirurgické odstranění celého slinivky břišní. Je to velmi účinné při řešení bolesti.

   Autologní transplantace pankreatických ostrůvků

   Během celkového postupu pankreatektomie je suspenze izolovaných ostrůvkových buněk vytvořena z chirurgicky odstraněných slinivek pankreatu a injikována do portální žíly játra. Buňky ostrůvků budou fungovat jako volný štěp v játrech a produkují inzulín.

   Kombinace alternativních nápravných opatření se standardními ošetřeními může pomoci získat lepší výsledky. Nahrazení standardní léčby alternativními může umožnit postupovat onemocnění rychleji a způsobit více příznaků. Bolest, úzkost a deprese.

  • Masáž: Masáž může zlepšit oběh a může pomoci s relaxací a bolestí. Někteří lidé anekdoticky uvádějí, že jim to pomáhá. může pomoci člověku dosáhnout nebo udržet mírnou tělesnou hmotnost a může snížit vedlejší účinky jiných podmínek, což také snižuje zánět. Pravidelné cvičení může navíc zlepšit náladu a zmírnit bolest. Pancreas je zapojen do trávení a pankreatitida může tuto funkci narušit. To znamená, že lidé se stavem budou mít potíže s trávením mnoha potravin. Je také lepší sledovat dietu s nízkým obsahem tuku.

   Spravující stravu během pankreatitidy si klade za cíl dosáhnout čtyř výsledků:

  • Snížení rizika podvýživy a nedostatku určitých živin
  • Vyhýbání se vysoké nebo nízké hladině cukru v krvi
  • Řízení nebo prevenci cukrovky, onemocnění ledvin a dalších komplikací
  • Snižování pravděpodobnosti akutní vzplanutí pankreatitidy

  Dietní plán bude vypracován lékařem, nebo může být osoba postoupena kvalifikovaného dietologa. Plán je založen na současných úrovních živin osoby v krvi uvedené v diagnostickém testování. Pravděpodobně budou zahrnovat celá zrna, zeleninu, ovoce, mléčné výrobky s nízkým obsahem tuků a zdroje libových bílkovin, jako je vykostěné kuře a ryby. Spusťte pankreas uvolňovat více enzymů než obvykle. Jako primární příčinu chronické pankreatitidy se alkohol také nejlépe vyhýbá, zatímco na stravě přátelské k pankreatitidě.. Tito usnadní nadýmání, způsobí, že jejich výkaly méně mastné a zapálení a pomůže jakýmkoli břišním křečím. To může vést k trvalému poškození pankreatu. Trypsin je enzym, který se vyrábí v pankreatu a uvolňuje se do střev, kde rozkládá proteiny v rámci trávení.

  trypsin je neaktivní, dokud nedosáhne střev. Pokud se trypsin aktivuje uvnitř slinivky břišní, začne trávit samotný pankreas, což povede k podráždění a zánětu slinivky břišní. To se stává akutní pankreatitidou. Zneužívání alkoholu a rozvíjení akutní pankreatitidy má tendenci mít opakované epizody a nakonec vyvinout chronickou pankreatitidu. je také známá jako chronická pankreatitida související s alkoholem. Většina zbývajících případů představuje idiopatická chronická pankreatitida. Vězte, proč jsou rapid slim recenze jiné věkové skupiny zřídka ovlivněny. Geny Spink-1 a CFTR, typy mutovaných genů, existují u asi 50% lidí s idiopatickou chronickou pankreatitidou. Tyto genetické mutace mohou podkopat funkce slinivky břišní.

 • Dědičná pankreatitida, kde osoba má genetický stav a rodí se slinivem břišní, který nefunguje efektivně
 • cystická fibróza, další genetický stav, který poškozuje různé orgány, včetně břišní
 • Rizikové faktory

  Zatímco se u kohokoliv může vyvinout chronická pankreatitida, určité faktory zvyšují riziko, včetně:

  • Chronické zneužívání alkoholu
  • autoimmune conditions
  • chronic inflammation, often due to an autoimmune condition
  • chemotherapy
  • genetic mutations that may run in families
  • nutritional Nedostatky

  Diagnóza

  Neexistují žádné spolehlivé testy pro diagnostiku chronické pankreatitidy. Lékař může mít podezření na stav kvůli příznakům osoby, anamnézu opakovaných akutních vzplanutí pankreatitidy nebo zneužití alkoholu.

  Krevní testy na zvýšené hladiny amylázy a lipázy nejsou v této fázi spolehlivé. Hladiny krve amylázy a lipázy se zvyšují během prvních několika dnů pankreatitidy a poté se po 5–7 dnech usadí do normálu. Jednotlivec s chronickou pankreatitidou by měl stav mnohem déle. Lékaři by se museli dobře podívat na slinivku slinivky, aby se správně diagnostikoval stav. To bude s největší pravděpodobností zahrnovat:

  • Ultrazvukové skenování: vysokofrekvenční zvukové vlny vytvářejí obraz pankreatu a jeho okolí na monitoru.
  • CT Scan: X- Paprsky se používají k pořizování mnoha obrázků stejné oblasti z několika úhlů, které jsou poté umístěny k vytvoření 3D obrázku. Skenování odhalí změny chronické pankreatitidy. vloženo do trávicího systému. Lékař používá ultrazvuk k vedení endoskopu. Pokud se příznaky zhoršují, zejména zúžení pankreatického kanálu, lékaři mohou mít podezření na rakovinu. Pokud ano, objednávají CT skenování, skenování MRI nebo endoskopickou studii. Podmínka může mít vliv na psychologickou a emoční pohodu člověka. Konstantní nebo opakující se bolest, která je často závažná, může způsobit úzkost, úzkost, podrážděnost, stres a depresi. Podpůrná skupina jim může pomoci naučit se zvládat dovednosti a cítit se méně izolovaně. Únikem trávicích tekutin uniklých z pankreatického kanálu, který nefunguje efektivně.

   pseudocysty obvykle nezpůsobují žádné zdravotní problémy. Někdy se však mohou nakazovat, způsobit zablokování části střeva nebo prasknutí a způsobit vnitřní krvácení. Pokud k tomu dojde, bude muset být cysta chirurgicky vyčerpána. Ačkoli se relativní riziko zvyšuje, absolutní riziko zůstává nízké. To je zejména případ jednotlivců, kteří pravidelně pijí velké množství alkoholu. Je také důležité řídit chronické zdravotní stavy, aby se snížilo riziko zánětu, což poškozuje pankreas. zkrátit jejich životnost. Může to vést k rakovině pankreatu, cukrovce a dalším chronickým stakům.

   Několik zdravotních stavů zvyšuje riziko pankreatitidy. To znamená, že mnoho lidí s touto diagnózou má také další závažné zdravotní problémy.

   Včasná diagnóza a léčba jsou rozhodující pro prodloužení života člověka a zmírnění jejich bolesti. Správná léčba může zpomalit nebo zastavit poškození slinivky břišní. Nelegální drogy

  • Gastrointestinální/gastroenterologie

  Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents